اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

افتتاحیه همایش ملی حوزه علمیه سنت‌های کارآمد

افتتاحیه همایش ملی حوزه علمیه سنت‌های کارآمد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، دبیر اجرایی همایش ملی حوزه علمیه، سنت های کارآمد با بیان اینکه هدف برگزاری نشست هماهنگی همایش ملی حوزه علمیهاز برگزاری این نشست ایجاد هماهنگی بهتر برای برگزاری هر چه بهتر همایش ملی حوزه علمیه، سنت های کارآمد است گفت: شعار این همایش ملی “عزم و ارادهی جدی حوزههای علمیه در جهت احیای سنتهای کارآمد” است.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضویافزود: این همایش در محورهای شش گانه اهمیت و نقش بی دلیل سنتهای کارآمد در حوزهی علمیه، اخلاق و معنویت در حوزهی علمیه، معیشت و اقتصاد طلاب، سنتهای پژوهشی حوزهی علمیه با اولویت تقریرنویسی، نهضتهای آموزشی حوزهی علمیه با اولویت درس خارج و سطح عالی، انگیزه، هدف و مسیر شناسی در حوزهی علمیه و محورهای ۶گانه و موضوع فراخوان آثار این همایش است

وی ادامه داد: افتتاحیه همایش حوزهی علمیه سنت کارآمد امشب در مشهد افتتاح شد و پس از آن پیشنشستهای عمومی به ترتیب در قم، شیراز، اصفهان، تبریز و آخرین پیشنشست در تهران برگزار میشود و پس از آن مراسم اختتامیه در اسفند سال۹۸ در جوار آستان ملکوتی امام هشتم(ع) برگزار خواهد شد.
مدیر حوزه علمیه خراسان هم در مراسم افتتاحیه همایش ملی حوزه علمیه، سنت های کارآمد با اشاره به اینکه کار بسیار ارزشمندی در حوزه علمیه آغاز شده است گفت: ما در حوزه علمیه از چنین فعالیت های فرهنگی بسیار استقبال میکنیم و این فعالیت های تحولی باعث حفظ حوزه علمیه و همچنین تربیت نیروهای دانشی خواهد شد.
آیت الله مصباح عاملی افزود: ما باید از حوزه های علمیه حفاظت کنیم و باید سبک زندگی بزرگان و علما را برای طلاب جوان تبیین کنیم.

خبر جدید  صدور دفترچه شکار و صید فقط برای دارندگان گواهی آموزشی

در این مراسم از کتاب سنت های کهن حوزه علمیه و همچنین فراخوان آثار پژوهشی همایش ملی حوزه علمیه، سنت های کارآمد، رونمایی شد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *