اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

افتتاح آموزشگاه خیرساز در روستای محروم و مرزی صالح‌آباد

افتتاح آموزشگاه خیرساز در روستای محروم و مرزی صالح‌آباد

گروه شهرستان‌ها: ۱۶ بهمن‌هاه برای مردم روستای مرزی و محروم کاریزنوی بخش محروم و مرزی صالح‌آباد حال و هوای دیگری داشت، آفتاب مهربانی بر سر دانش‌آموزان این روستای کوچک و کم جمعیت از دهستان جنت‌آباد تابیدن گرفت و دانش‌آموزان این روستا صاحب آموزشگاهی خیرساز شدند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از خراسان رضوی، ۱۶ بهمن‌هاه برای مردم روستای مرزی و محروم کاریزنوی بخش محروم و مرزی صالح‌آباد حال و هوای دیگری داشت، آفتاب مهربانی بر سر دانش‌آموزان این روستای کوچک و کم جمعیت از دهستان جنت‌آباد تابیدن گرفت و دانش‌آموزان باصفای کاریزنو، گرمای محبت و مهربانی دستان خیران را احساس کردند.

این مراسم با حضور امام‌ جمعه، بخشدار، رئیس اداره آموزش‌وپرورش، مسئولان محلی منطقه صالح‌آباد و خانواده‌های خیران نیک‌اندیش، حاج حسین بیریایی، نور بیگی، جواهری باز و مردم خونگرم روستای کاریزنو برگزار شد و دانش‌آموزان این روستا طعم خوش نیکوکاری را چشیدند.

خبر جدید  ممنوع بودن خرید و فروش دارو در فضای مجازی

افتتاح یک آموزشگاه در روستای محروم و حاشیه مرز منطقه صالح آباد

نقش خیرین مدرسه‌ساز در پیشبرد تعلیم و تربیت مناطق محروم

حجت‌الاسلام محمد بختیاری، امام‌جمعه صالح‌آباد در این مراسم با اشاره به نقش خیرین مدرسه‌ساز در پیشبرد تعلیم و تربیت مناطق محروم و به‌خصوص مرزی صالح‌آباد، گفت: خیرین با مدرسه‌سازی باقیات‌الصالحاتی برای خود به‌جای می‌گذارند و این باقیات‌‌الصالحات برای انسان، خیر امنیتی در شب اول قبر و روز قیامت به‌وجود می‌آورد.

وی با اشاره به فضای مجازی و تأثیر آن بر روی جوانان اظهار کرد: در این فضای مجازی که شدیداً مسموم و پر از مطالب باطل و غیرواقعی است، باید مراقب جوانان و نوجوانانی که دوران پیروزی انقلاب را درک نکرده‌اند، باشیم.افتتاح یک آموزشگاه در روستای محروم و حاشیه مرز منطقه صالح آباد
سیدخلیل صدر، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه صالح آباد نیز ضمن تبریک دهه شکوهمند فجر و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم در این مراسم گفت: این اقدام ارزشمند خیر گرانقدر حاج حسین بیریایی و علی جواهری باز قابل تقدیر است و ان شاء الله روزی فرا برسد که دیگر دغدغه کمبود فضای آموزشی در منطقه صالح آباد نداشته نباشیم.

خبر جدید  زلزله 5 ریشتری سرخس تلفاتی نداشت

توجه خیرین به این مناطق محروم باعث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود

وی اظهار کرد: خیرین برای منطقه محروم صالح آباد اقدامی بسیار ارزشمند انجام می‌دهند، توجه به محرومیت زدایی روستا‌های محروم صالح آباد باعث می‌شود تا در این منطقه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری شود و در قبال، انسان‌های بزرگ و تأثیرگذاری از همین منطقه صالح آباد در آینده تحویل جامعه شوند.
وی تأکید کرد: توجه به مدرسه‌سازی سبب می‌شود تا یک جامعه دارای غنای فرهنگی و آموزشی شود و فقر فرهنگی که منجر به فقر اقتصادی می‌شود، جایی در آن جامعه نداشته باشد.
صدر افزود: بخششی که خیران مدرسه‌ساز از مال خود برای ساخت مدرسه انجام می‌دهند، اقدامی بسیار ارزشمند است و ما هیچ گاه نمی‌توانیم اجر و پاداش این کار را اندازه گیری کنیم.افتتاح یک آموزشگاه در روستای محروم و حاشیه مرز منطقه صالح آبادمهر و صفای مردم ایران در  هیچ کجای دنیا نیست

حیدر نور بیگی، خیر مدرسه‌ساز نیز در این مراسم، با بیان اینکه باید قدر کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را بدانیم، ابراز کرد: از صفا، صمیمیت و مهر و محبتی که در ایران است، در کشور‌های اروپایی به‌رغم پیشرفت زیاد علم و تکنولوژی، خبری نیست.
وی اظهار کرد: امنیت کشورمان و صفا و صمیمیت بین مردم ایران حتی در کشور‌های همسایه‌مان وجود ندارد و من خوش حالم که در ایران کشوری با مردمان مهربان و خونگرم زندگی می‌کنم.

خبر جدید  اکران فیلم سینمایی به وقت شام با حضور خانواده های شهدای مدافع حرم در مشهد 

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *