اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

افتتاح نخستین سامانه سیار کشوری ارائه خدمات کارت هوشمند ملی در مشهد

افتتاح نخستین سامانه سیار کشوری ارائه خدمات کارت هوشمند ملی در مشهد

نخستین سامانه سیار ارائه خدمات کارت هوشمند ملی با حضور معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افتتاح شد.

شعار سال: سید جواد حسینی دراین مراسم با بیان اینکه کلید ورود به شهر الکترونیک، کارت هوشمند ملی است گفت: در سطح کشور تاکنون ٢٨ میلیونکارت هوشمند ملیو در خراسان رضوی نیز یک میلیون و ۸۰۰ هزار کارت صادر شده است.

وی افزود: روزانه در استان ۴ هزار و ۵۰۰ کارت هوشمند ملی صادر می شود در حالیکه ظرفیت صدور کارت هوشمند در این استان روزانه ۹ هزار کارت می باشد.

خبر جدید  تلاوت مهدی تقی‌پور از سوره «الإسراء » و «البلد»

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: بخش عمده ای از سالمندان، معلولین و بیماران برای صدور کارت هوشمند مشکل دارند و ایستگاههای سیار که امروز اولین آن در استان خراسان رضوی افتتاح شد این جمعیت را هدف قرار داده است.

حسینی گفت: در هفته های آینده قرار است ٨٠٠ ایستگاه سیار در کشور راه اندازی شود که امیدواریم دست کم ٨٠ ایستگاه آن به خراسان رضوی اختصاص یابد.

ویسامانه سیار ارائه خدمات کارت هوشمندملی را از دو جهت دارای اهمیت دانست و افزود: از یک سو صدور کارت هوشمند ملی دروازه ورود به شهر الکترونیک است و از دیگر سو به دلیل اینکه قشری از مردم را برای خدمات هدف قرار داده است که به شکل طبیعی قادر نیستند این کارت را دریافت کنند، گامی در جهت تحقق عدالت است.

خبر جدید  مشکل 32 هزارمیلیارد ریال سرمایه گذاری مشهد برطرف شد

حسینی با بیان اینکه هم اکنون هشتاد مرکز صدورکارت هوشمند ملیدر استان وجود دارد، گفت: این مراکز می توانند روزانه ۹ هزار کارت صادر کنند اما در عمل فقط ۴ هزار و ۵۰۰ نفر روزانه به این مراکز مراجعه می کنند.

وی افزود: بخشی از کسانی که به این مراکزمراجعه نمی کنند جمعیتی هستند که به دلیل بیماری، سالمندی، معلولیت و روستا نشینی قادر به مراجعه نیستند و ایستگاههای سیار این خدمات دسترس را برای آنها ارائه خواهد کرد.

خبر جدید  آغوش باز شهر به روی سمن‌ها

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار ۱ آذر ۹۶، کدمطلب:۶۳۳۱۹۲۴، www.yjc.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *