اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

افتتاح پایگاه امداد و نجات هلال احمر در بجستان

افتتاح پایگاه امداد و نجات هلال احمر در بجستان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، فعالیت پایگاه امداد و نجات بین جاده ای هلال احمر بجستان در جنوب خراسان رضوی با حضور معاون جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی پایگاه امداد و نجات هلال احمر در بجستان فعال شدایران در مراسم آغاز فعالیت پایگاه امداد و نجات هلال احمر در بجستان گفت: راه اندازی پایگاه در بجستان نقش مهمی در ارتقاء سطح کیفی خدمات این بخش به متقاضیان و مصدومان سوانح جاده ای دارد.
بهرام غیبی ضمن قدردانی از مشارکت خانواده شهید مرتضی فرقانی در تاسیس پایگاه امداد و نجات بین جاده ای بجستان افزود: پس از تامین نیازهای اولیه، اقلام و تجهیزات امدادی پایگاه هلال احمر بجستان تکمیل می شود تا در ایمنی بخشی به مسافران و زائران در مسیر جاده ارتباطی خراسان جنوبی به خراسان رضوی موثر باشد.
حجت الاسلام والمسلمین حسین وحیدی امام جمعه بجستان نیز در این مراسم گفت: اگر به واسطه راه اندازی این پایگاه امدادی و تلاش امدادگران و نجاتگران فعال در آن جان یک انسان هم از مرگ نجات یابد نتیجه مطلوب حاصل شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: هزینه راه اندازی پایگاه هلال احمر بجستان در سه مرحله شامل سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار ملی ، ۸۸۰ میلیون ریال اعتبارات استانی و ۲ میلیارد ریال مشارکت خیران تامین شد.
سید مجتبی احمدی افزود: این پایگاه در زمینی به وسعت پنج هزار مترمربع و زیربنای ۲۰۰ مترمربع در مسیر ترانزیتی هفت استان خراسانهای شمالی و جنوبی، کرمان، یزد، اصفهان، فارس و هرمزگان واقع است.
مرکز شهرستان ۳۱ هزار نفری بجستان در فاصله ۲۸۹ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد. بجستان مرکب از دو بخش مرکزی و یونسی دارای ۴۹ روستا است.

خبر جدید  تخریب پل های در مسیر سیلاب

۱۶ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *