اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

افتتاح ۷۲۷ پروژه مخابراتی در خراسان رضوی

افتتاح ۷۲۷ پروژه مخابراتی در خراسان رضوی

۷۲۷ پروژه مخابراتی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۳۹۰ میلیارد تومان در استان خراسان رضوی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، محمدصادق براتی در مراسم افتتاح ۷۲۷ پروژه مخابراتی که در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ما افتخار این را داشته‌ایم در ابتدای سال جاری در روز ۱۲ فروردین در راستای منویات مقام معظم رهبری، جهت توسعه کسب و کار اشتغال پایدار شاهد انعقاد ۱۹ تفاهم‌نامه همکاری جهت اجرای بالغ بر ۴۵ پروژه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بین استانداری، دستگاه‌های ذی‌ربط و بخش‌های خصوصی بودیم.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها حدود ۵۵ میلیارد تومان هزینه شده و حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد و ساماندهی شده است.

سرپرست حوزه اداری و مالی، فن آوری اطلاعات، برنامه ریزی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی افزود: در بخش تحقق دولت الکترونیک به منظور تحقق شبکه دولت به عنوان یک شبکه اختصاصی بین ادارات دولتی امروز حدود ۴۱۷۷ ساختمان به این شبکه اختصاصی دولت متصل شدند و در حال حاضر استان ما به عنوان استان پیشتاز حدود ۴۷۷۲ کاربر از این شبکه استفاده می‌کنند.

خبر جدید  دستگاه‌های دیجیتال عامل اختلال چرخه خواب

براتی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نامه از این بستر در بین دستگاه‌های اجرایی، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها و.. تبادل شده که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تسهیل در امور و کاهش هزینه‌های دولت و دستگاه‌های اجرایی نقش اساسی ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به مصوبه شورای عالی اداری  به عنوان حقوق شهروندی در نظام اداری تمام دستگاه‎های اجرایی ملزم شدند که میز خدمت در اسرع وقت راه‌اندازی کنند تا با پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده بتوانیم به عنوان استان پیشتاز در استان‌های کشور در این زمینه شاهد ایجاد میز خدمت الکترونیکی در راستای تسهیل امور و کاهش هزینه‌ها مانند سایر موارد گام برداریم.

استاندار خراسان رضوی گفت: در رابطه با دولت الکترونیک استان خراسان رضوی بسیار موفق بوده و ما توانستیم موضوع دولت الکترونیک را در استان گسترش دهیم.

به گزارش ایسنا، علیرضا رشیدیان در مراسم افتتاح ۷۲۷ پروژه مخابراتی که در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: وزارت ارتباطات عملکرد موفقی داشته و علاوه بر انجام وظایف و تکالیف ذاتی خود، در  در عرصه کار آفرینی و اشتغال نیز ایفای نقش موثری داشته است.
 
وی ادامه داد: وزارت ارتباطات از زمانی که مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نکاتی را یادآور شدند و باتوجه به نام‌گذاری‌هایی برای سال‌های ۹۵ و ۹۶ تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال لحاظ کردند علاوه بر خدمات و کارهای زیربنایی که انجام می‌شود در عرصه کارآفرینی و ایجاد اشتغال  مشارکت موثری را شاهد بودیم.

خبر جدید  صدور ۵۶۲ هزار دلار فرش دستباف پارسال از گمرکات خراسان رضوی

 استاندار  خراسان رضوی افزود: در شروع سال جاری در تاریخ ۱۲ فرودین ماه وزیر ارتباطات و  وزیر کار در همین سالن با حضور شرکت‌های مربوطه ۱۹ تفاهم‌نامه امضا کردند و با پیگیری‌هایی که صورت گرفت باعث شد که تعداد این تفاهم نامه ها افزایش پیدا کند  و از طرف دیگر بیش از ۵۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفت که در حال حاضر بیش از  ۲۰ هزار اشتغال در این حوزه صورت گرفته است.

خبر جدید  امیدواری برای توسعه آرامگاه فردوسی

رشیدیان تاکید کرد: خوشبختانه در رابطه با دولت الکترونیک نیز  استان خراسان رضوی بسیار موفق بوده و ما توانستیم موضوع دولت الکترونیک را گسترش دهیم که این عوامل علاوه بر سرعت یافتن کارها و عدم مصرف کاغد در بخش اداری و مکاتبات در سلامت اداری و افزایش سرعت ارائه خدمات بسیار موثر واقع گردد.

وی خاطرنشان کرد: در اجرای دستوری که هیات دولت اخیرا در خصوص میز خدمت  ابلاغ کردند و همچنین رئیس جمهور بر آن تاکید داشتند که مراجعه ارباب‌رجوع در اداره‌ها را باید نظارت کنیم و خدمات مناسب در خور شان مردم ایران صورت بگیرد.

استاندار خراسان رضوی گفت: میز خدمت در دو شکل حضوری و الکترونیکی در استان ابلاغ شد و امروز در حال پیگیری هستیم که این دو میز خدمت نیز برای پاسخگویی بهتر به مردم راه‌اندازی شود.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *