اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

افتخاری: عده‌ای سال‌ها به بهانه اسکی منافع شخصی خود را تامین کردند/درگیری مربی با ورزشکار نتیجه بازیکن سالاری و بزرگ‌بینی مربیان کم‌دانش است

افتخاری: عده‌ای سال‌ها به بهانه اسکی منافع شخصی خود را تامین کردند/درگیری مربی با ورزشکار نتیجه بازیکن سالاری و بزرگ‌بینی مربیان کم‌دانش است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سید عبدی افتخاری در مجمع انتخاباتی اسکی خراسان رضوی اظهار داشت: ما در شرایطی سال ۹۵ این فدراسیون را تحویل گرفتیم که بالغ بر ۲ میلیارد بدهی وجود داشت و این بدهی نیز هر سال در حال افزایش بوده و امسال نیز به لطف مالیات،روند رو به رشد را طی کرد. بخش زیادی از این بدهیها با حمایت وزارت ورزش و اسپانسرها و افزایش اعتبارات تامین شده است.

ویافزود: در ابتدای شروع کار عمده استانها بدون فعالیت در سال ۹۴ و ۹۵ بودند و اکثر فعالیتها کم شده بود، شرایط بی رغبتی در ابتدا وجود داشت که دلیل آن نیز تصمیمگیری یک عده خاص به دلیلمنافع شخصی در طول سالیان بسیار بوده است.

افتخاری به عملکرد فدراسیون در این مدت پرداخت وافزود: در مدت زمان گذشته تاکنون، ما حضور در مسابقات آسیایی و قهرمانی جهان را داشتیم؛در سال ۹۷مسابقات اسکی آلپاین، اسنوبورد، صحرانوردی و چمن مسابقات برگزار شداما اصلیترین هدف استعدادیابی بود که در همین راستا المپیاد استعدادهای برتر در اصفهان برگزارو در بخش صحرانوردی نیز در هفتههای آینده در پیست امام زاده هاشم برگزار میشود.

رئیس فدراسیون اسکی دربارهعملکرد این فدراسیون نیز افزود: از سال ۹۵ مقدمات استعدادیابی انجام و در سال ۹۶ اجرا و در سال ۹۷ شکل جدیدی به خود گرفت. اردوها هر سال در ۱۰ تا ۱۵ مرحله برگزار شد. قهرمانی برون مرزی، برگزاری مسابقات صحرانوردی و آلپاین، قهرمانی در ردههای نوجوانان و جوانان، کلاسهای مربیگری برای استعدادیابی، ارسال تجهیزات به استانها، برگزاری سمینار و کارگاهها، برگزاری اردوهای پیشفصل و برگزاری جلسات برای اساتیداز جمله فعالیتهای عمده این فدراسیون بوده است.

خبر جدید  واژگونی سرویس فرهنگیان در گناباد؛ ۱۱ معلم مصدوم شدند

افتخاری اظهار داشت: از سال ۹۵ با حضور مربیان سوئیسی،تمامیمربیان در آزمونها شرکتو کلاسبندیها انجام وبه تائیدمدرسان جهانی رسیدو در سال ۹۷ هم این کار انجام شد؛این روند برای سال ۹۸ ادامه خواهد داشت و مربیان خارجی وارد شدند و خواهند شد تا از دانششان استفاده کنیم.

وی در زمینهتغییرات در فدراسیون نیز گفت: پیشکسوتان ما هر چه دارند به دلیل استفاده از مربیان بزرگ خارجی بوده؛وقتی مربی با تحصیلات پایین مختص چند ورزشکار میشود فدراسیون مجاب میشود که همواره به این افراد خدمات دهد.تغییرات شروعو در مقطعی سرمربی تیم تغییر کرد که دلایل بسیاری داشت و مهمترین دلیل آن، بحث علم و دانش آکادمیک بوده است.

رئیس فدراسیون اسکی اظهار داشت: عدهای نیز سالها به بهانه اسکی به منافع شخصی خود میرسیدند؛به عنوان مثال فدراسیون اسکی با ایرانسل قصد امضاء قرارداد به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان داشت؛یک نفر از فدراسیون این قرارداد را با ایرانسل با ۳۰ میلیون بستهو بعد این افراد در بدنه این ورزش در حال کار بودند.

خبر جدید  ۲۴ اثر گردشگری و میراث فرهنگی ایران ثبت جهانی شده است

وی با اشاره به اینکهاستعدادیابی را شروع کردیم و آرام آرام کار شکل گرفت و تغییرات را پذیرفتیم تصریح کرد:دوستانی نیز پس از تغییر سرمربی استعفا دادند که مشکلی هم ایجاد نشد و استعفاها قبول شد چراکه که چیزی نداشتیم که بخواهیم با از رفتن این عزیزان آن را از دست بدهیم و افرادی نیز جایگزین شدند.

افتخاری تصریح کرد: یک مسابقه بینالمللی برگزارو کلی از آن تعریف و تمجیدو سالها افتخار میکردیم که در فلان مسابقات حضور داشتیم. اگر دانش و امکانات این روزها را داشتیم میتوانستیم در آن سالها به سکو برسیم. اکنون به این باور رسیدیم که نوبت از بین رفتن ورزشکارسالاری است و آرام آرام تغییرات در حال شکلگیری است.

خبر جدید  تمهیدات آتش‌نشانی مشهد در آستانه چهارشنبه‌سوری؛ ۲۵۰ خودروی عملیاتی در آماده‌باش کامل

رئیس فدراسیون اسکی اظهار داشت: در مقطعی ما به المپیک رفتیم و در آن زمان فهمیدیم خیلی مشکل داریم که دلیل آن اعتماد به نفس بیش از حدی بود که به خودمان داده بودیم و زمانی که در شرایط فنی مسابقه قرار میگرفتیم متوجه میشدیممشکل داریم. برای افراد بالای ۲۵ سال هزینه اشتباه است و نتیجه بازیکنسالاری و بزرگبینی مربیان کمدانش درگیری مربی با تنها ورزشکارش در شب پیش از مسابقه است. از تک رشته آلپاین خارج شدیم و در رشتههای مختلف، مربیان ما در ردههای پایه در حال تلاش هستند.

مختاری اظهار کرد: امروز فدراسیون اسکی تمام تلاش خود را برای پرورش و استعدادیابی افراد زیر ۱۲ سال و نهایت ۱۴ سال و همچنین سرمایهگذاری و حفظ یکی دو قهرمان بزرگسال را به عنوان الگو اخلاق در نظر دارد. با نیکولاژو در الپاین شروع میکنیم و در سایر رشتهها نیز تمام تلاش خود را به کار میگیریم تا منابع خارجی خوب را وارد کنیم. اسکی نیاز به خانه تکانی اساسی دارد و ما باید ساختار را تغییر بدهیم تا حداقل مسیری را برای آیندگان بسازیم.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *