اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

افزایش ابتلا به سرطان خون در کشور

افزایش ابتلا به سرطان خون در کشور

یک فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: به نظر می‌رسد روند ابتلا به سرطان خون در کشور اندکی نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است، اما درحال حاضر پاسخ‌های درمانی مثبتی برای این نوع ازسرطان دریافت کرده‌ایم.

دکتر محمد مهدی کوشیار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، موضوع پیشگیری از سرطان را مسئله‌ای مهم دانست و اظهار کرد: آشنایی با سرطان در ابعاد وسیع خود باعث شده که محققان و پزشکان روزبه روز درصدد ارائه راهکارهای درمانی جدید برای مقابله با آن باشند، به گونه‌ای که در آینده‌ی نه چندان دور سرطان نیز سرنوشتی مانند بیماری سل داشته باشد. 

خبر جدید  ورود بیش از هفت میلیون و ۷00 هزار نفر به مشهد مقدس تا پایان مرداد

وی افزود: در آینده ی نزدیک  درمان‌هایی برای سرطان به صورت هدفمند ارائه خواهد شد که مردم را از ناراحتی ها وعوارض ناشی از رادیوتراپی، شیمی درمانی  وجراحی‌های سنگین نجات می‌دهد 

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: عمده روش‌های درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان جراحی‌، رادیوتراپی‌ و شیمی درمانی‌ بود که عوارض زیادی به دنبال داشت اما امروزه داروهای جدیدی به صورت خوراکی برای درمان سرطان ارائه می‌شود که موجب کاهش این عوارض برای بیماران می‌شود.

خبر جدید  رسیدگی به مشکلات و بازگو کردن خدمات به مردم

کوشیار گفت: هنوز مشخص نشده است که علت اصلی ابتلا به سرطان خون، تغذیه نامناسب، مواد شیمیایی و استرس‌ است یا خیر، بنابراین نمی‌توان گفت برای ابتلا به سرطان‌ها علل کلی وجود دارد؛ البته برخی از آن ها ویروسی هستند.

وی تصریح کرد: رعایت بهداشت غذایی، شغلی، محیطی و آلودگی هوا ، استعمال دخانیات و… از اهمیت بسیاری در پیشگیری از سرطان ها برخوردار است.

این فوق تخصص خون و سرطان بالغین عنوان کرد: روش‌های درمانی جدیدی برای درمان سرطان خون از جمله استفاده از سلول‌های بنیادی وپیوند مغز استخوان وجود دارد و خوشبختانه مراکزی قوی در این زمینه در کشور ما فعالیت دارند.

خبر جدید  وجود ۱.۶ تخت بیمارستانی به ازای ۱۰۰۰ نفر

کوشیار خاطرنشان کرد: استفاده از سلول‌های بنیادی برای اولین بار در سرطان خون انجام شد و سپس گسترش پیدا کرد؛ علم سرطان از تشخیص های زودرس و بیماری سرطان‌های فامیلی جلوگیری  می کند و همچنین از داروهایی استفاده می کند که بسیار هدفمند، کم عرضه  و ترجیحا خوراکی باشد.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *