اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

افزایش بیش از ۵۰ برابری تصفیه خانه های فاضلاب در کشور

افزایش بیش از ۵۰ برابری تصفیه خانه های فاضلاب در کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رضا اردکانیان امروز در حاشیه بهره برداری از نخستین تصفیه خانه فاضلابافزایش بیش از 50 برابری تصفیه خانه های فاضلاب در کشور بخش خصوصی شرق کشور در گلبهار مشهد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: قبل از انقلاب سه یا چهار تصفیه خانه فاضلاب در کشور فعال بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، وی گفت: ۵۰ درصد جمعیت کشور زیرپوشش خدمات جمع آوری و تصفیه فاضلاب قرار دارد.

خبر جدید  ۲ محموله جدید کمک‌ های مردمی خراسان رضوی به لرستان ارسال شد

رضا اردکانیان افزود: توسعه جمع آوری و تصفیه فاضلاب و استفاده از پساب در کشور از شاخص های قابل رقابت در سطح منطقه و جهان به شمار می رود.

وی افزود: ارتقای شاخص های برخورداری از خدمات فاضلاب در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق شهری با اقبال بخش خصوصی و با سرعت خوبی پیش می رود

وزیر نیرو گفت: امروز صنایع به درستی دریافته اند که مطمئن ترین آب برای بخش صنعت استفاده از پساب تصفیه شده است.

خبر جدید  وجود ۸۱۰۰۰ پروژه نیمه‌تمام در کشور؛ تعهد دولت برای اشتغال عملیاتی نشده است

اردکانیان با اشاره به بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب گلبهار افزود: اکنون شاهد افتتاح شانزدهمین تصفیه خانه از مجموع ۴۰ تصفیه خانه آب و فاضلاب احداث شده به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی اتقلاب اسلامی در کشور هستیم.

وی گفت: طرحهای مختلف در حوزه صنعت آب و برق با هزینه بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال از روز گذشته در خراسان رضوی در حال بهره برداری است.

خبر جدید  کشف بیش از ۲۷۳ تن برنج احتکار شده در مشهد

وزیر نیرو از دیروز در سفر دو روزه خود به پخراسان رضوی طرحهای مختلفی را در شهرستانهای تربت حیدریه، بجستان، گناباد، خواف و مشهد بهره برداری کرده است و امروز نیز به شهرستان های نیشابور و سبزوار سفر می کند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *