اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

افزایش تعداد مبتلایان به ام. اس در کشور

افزایش تعداد مبتلایان به ام. اس در کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، نایب رئیس انجمن ام.اس ایران گفت: طبق آمار وزارت بهداشت تاکنون ۶۴ افزایش تعداد مبتلایان به ام. اس در کشورهزار بیمار مبتلا به ام.اس در کشور شناسایی شده که تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور رو به افزایش است.

محمدعلی صحرائیان در همایش سالانه مدیران عامل انجمن ام.اس کشور در مشهد افزود: تعداد مبتلایان به ام.اس در کشور در یک دهه گذشته ۱۰ هزار نفر و هم اکنون ۴۶ انجمن ام.اس در کشور فعال است.

خبر جدید  تشرف جمعی از بانوان طلبه لبنانی به حرم مطهر رضوی

وی گفت: انجمن ام.اس ایران با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت، خانه امن بیماران ام.اس است و همه انجمن ها باید در مسیر افزایش آرامش و کاهش اضطراب بیماران و خانواده های آنان تلاش کنند.

نایب رئیس انجمن ام.اس ایران همچنین از آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مرکز درمانی ام.اس شمال شرق کشور در مشهد با همکاری خیران سلامت همزمان با همایش سالانه مدیران عامل انجمن ام.اس ایران خبر داد.

خبر جدید  گردهمایی تولید کنندگان صنایع غذایی خراسان رضوی

مشاور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بیماریها نیز در این همایش گفت: تهران بیشترین تعداد مبتلایان به این بیماری را دارد و پس از آن بیشترین مبتلایان به ام.اس در شهرهای کرج، تبریز و اصفهان قرار دارند.

دکتر جمشید کرمانچی از اجرای بسته خدمتی ویژه بیماران خاص و صعب العلاج در ۲۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی کشور خبر داد که کمک به امر درمان بیماران ام اس نیز در آن پیش بینی شده است.

خبر جدید  تجهیز ۱۵خانه ورزش روستایی در خراسان رضوی

وی افزود: در این چارچوب همه خدمات مورد نیاز تشخیصی، درمانی و مشاوره ای برای بیماران خاص و صعب العلاج از جمله ام.اس در مراکز جامع تخصصی ارائه می شود و هزینه پرداختی بیماران نیز کاهش می یابد.

همایش یک روزه مدیران عامل انجمن ام.اس ایران به میزبانی انجمن ام.اس خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *