اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

افزایش حس تعلق در مردم ضرورت تحول شهرهاست

افزایش حس تعلق در مردم ضرورت تحول شهرهاست

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی نژاد پنجشنبه شب در نشست با بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی گناباد افزود: بسیاری از مناطق کشور با وجود جاذبه های فراوان و میراث غنی در زمینه های فرهنگی و تاریخی با مشکلات زیاد در فرآیند توسعه و رونق اقتصادی دست به گریبان هستند و هیچ تحولی در این زمینه نداشته اند.
وی اظهار داشت: باید نگاهمان را در توسعه شهرها تغییر دهیم و مدیران ذیربط با نگاه نوآوری در طرحها و معرفی این جاذبه ها و با جلب سرمایه گذار برای توسعه و عمران مناطق خود بکوشند.
وی ادامه داد: تا پنج ماه گذشته سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور فقط یک ردیف اعتباری داشت که آن هم در بخش دیگری هزینه می شد ولی با پیگیری های انجام شده این مشکل کاهش یافت و سال ۱۳۹۸ با وجود مشکلات متعدد اقتصادی سال خوبی برای شهرها و روستاهای کشور خواهد بود.
معاون وزیر کشور گفت: تکمیل ۸۱ هزار طرح نیمه تمام در بخشهای عمرانی و شهری در استانهای مختلف کشور نیازمند ۷۰۰ هزار میلیارد تومان است و با اعتبارت فعلی تکمیل این طرحها سالهای متمادی زمان نیاز دارد لذا باید از ظرفیت سرمایه گذاران برای تکمیل این طرحها بهره گرفت.
وی افزود: امنیت شغلی ۳۷ هزار دهیار در کشور از اهمیت بسیار برخوردار است و باید با اتخاذ تدابیر مناسب به این مساله توجه خاص داشت.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: یک هزار و ۲۸۰ شهرداری و ۳۷ هزار دهیاری در کشور با مشکلات متعدد مواجهند و نیازمند توجه بیشتر مسئولان ذیربط و دولتمردان هستند.
حمید بنایی افزود: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی امسال حدود چهار میلیون تن قیر رایگان برای آسفالت معابر به شهرداری ها و دهیاریهای کشور اختصاص یافت و در لایحه بودجه سال آینده ۱۰ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرحهای پسماند در کشور در نظر گرفته شد.
فرماندار گناباد نیز گفت: شوراها و شهرداریهای این شهرستان ۲۰ میلیارد ریال بابت تامین هزینه های آسفالت معابر عمومی این مناطق بدهکارند و با توجه به مشکلات خود نیازمند حمایت بیشتر مسئولان ذیربط هستند.
حامد قربانی با اشاره به موقعیت گناباد از نظر قرار گرفتن در جنوبی ترین نقطه استان خراسان رضوی و حادثه خیر بودن آن خواستار تامین اعتبار احداث سوله مدیریت بحران به وسعت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع در این شهرستان شد.
در این مراسم فاز دوم مجتمع تجاری شریعت شامل ۱۱ هزار متر پارکینگ طبقاتی و ۲ هزار متر فضای تجاری به بهره برداری رسید که برای احداث و تکمیل این مجتمع ۴۰۰ میلیارد ریال با مشارکت شهرداری و سرمایه گذار بخش خصوصی هزینه شده است.
شهرستان ۸۹ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
۲۰۹۵/ ۶۰۵۳

خبر جدید  مشکل 32 هزارمیلیارد ریال سرمایه گذاری مشهد برطرف شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *