خراسان ما
خراسان ما

افزایش سن امید به زندگی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است

افزایش سن امید به زندگی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رضا بهرامی صبح سه شنبه در بازدید از شبکه بهداشت و درمان فریمان اظهارکرد: انقلاب اسلامی ایران طی ۴۰ سال گذشته در حوزه های مختلف از جمله توسعه بهداشت و درمان و مقابله با بیماری های واگیردار دستاوردهای خوبی داشته است.

وی افزود: این اقدامات موجب کاهش مرگ و میر مادران باردار، کاهش مرگ و میر نوزادان و کودکان زیر ۵ سال شده و با اجرای برنامه های نظام مراقبت و واکسیناسیون توانستیم بیماری های واگیر را کنترل کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: مجموعه اقدامات انجام شده موجب افزایش سن امید به زندگی در کشور شده به صورتی که طبق آمارها در سال ۵۷ سن امید به زندگی در کشور ۵۲ سال بودکه این میزان در حال حاضر به ۷۲ سال رسیده است.

بهرامی تاکید کرد: البته تلاش ما این است که شاخص های حوزه بهداشت و درمان در مناطق مختلف ارتقاء یابد و به همین دلیل بر مراقبت از گروه های هدف به ویژه در زمینه بیماری­های غیر واگیر تاکید داریم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که در حوزه بهداشت و درمان فریمان وجود داردضعف در بیماریابی و کنترل و مراقبت از بیماران شناسایی شده در حوزه سلامت روان و بیماری های غیر واگیر است که باید مسئولان حوزه بهداشت و درمان به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.

کد خبر ۴۵۲۰۲۹۱


منبع :: https://www.mehrnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد