اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

افزایش مبادلات اقتصادی بین استان خراسان رضوی و افغانستان

افزایش مبادلات اقتصادی بین استان خراسان رضوی و افغانستان

شعار سال: استاندار خراسان رضوی ضمن ابراز علاقمندی در خصوص احداث شهرک های صنعتی مشترک بین استان خراسان رضوی و افغانستان در نقاط صفر مرزی، اعلام آمادگی کرد که مبادلات اقتصادی فی مابین طرفین گسترش یابد.

 علیرضا رزم حسینی در دیدار با رئیس کل گمرک افغانستان گفت: با توجه به اتفاقاتی که در طی ۵۰ سال گذشته در کشور افغانستان اتفاق افتاده است باعث شده که نزدیک ۳ میلیون و ۵۰۰  هزار نفر تبعه افغانی در ایران زندگی کنند.

وی اذعان کرد: روزانه بین هزار تا هزار و ۵۰۰ نفر از تبعه افغانستان به صورت غیر مجاز وارد استان می شوند که به صورت طبیعی مسترد کردن آن ها برای استان هزینه دارد.

خبر جدید  نشستن پشت یک میز با دشمن، تعامل نیست، سازش است

استاندار خراسان رضوی ضمن ابرازعلاقمندی در خصوص این که در حوزه مسائل اقتصادی مشترک بین استان خراسان رضوی و افغانستان تراز مثبت ایجاد شود، اذعان کرد: کمک کنید محصولات وارد شده به ایران استاندارد باشند تا در روابط اقتصادی  تراز مثبتی داشته باشیم.

رزم حسینی در همین راستا افزود: ما افغانی ها را همسایه خودمان می دانیم و حتما در زمانی که افغانستان به ثبات برسد در خاطرش خواهد ماند که جمهوری اسلامی ایران چه خدماتی به افاغنه کرده بر همین اساس افغانستان باید همکاری های گسترده تری رادر موضوعات مختلف از جمله اقتصادی با ایران انجام دهد تا حسن همجواری استمرار پیدا بکند.

وی ضمن ابراز علاقمندی مبنی بر ایجاد شهرک های صنعتی مشترک در نقاط صفر مرزی، خاطرنشان کرد: آمادگی داریم در جهت ارتقاء مبادلات اقتصادی فعالیت بکنیم البته انتظار داریم در حوزه های گمرکی مسائل جزئی مثل ساعت کار و کیفیت را برطرف کنید.

خبر جدید  بهره برداری از بزرگ‌ترین پروژه گازرسانی در خراسان رضوی

رئیس کل گمرک افغانستان در ادامه این جلسه هدف از سفرش به ایران را همکاری های دو جانبه در زمینه مسائل گمرکی عنوان کرد و افزود: در سفر قبلی هم در خصوص تبادل اطلاعات گمرکی صحبت هایی داشتیم اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

احمد رشاد پوپل افزود: خوشبختانه با صحبت هایی که با مسئولین استان سیستان و بلوچستان داشتیم نظرات خوبی را مطرح کردند که امیدواریم به نتیجه خوبی برسیم تا راه حلی برای مشکلات گمرکی پیدا کنیم.

خبر جدید  آب‌های خاکستری چگونه در شهر بازچرخانی می‌شود؟

وی ضمن اشاره به یکسان سازی مراحل گمرکی اضافه کرد: در این بخش هم با رئیس گمرکات ایران صحبت کردیم و به نظر می رسد لازم است که ساعت های کاری در گمرکات طرفین در مرز بیشتر شود.

رئیس کل گمرک افغانستان افزود: هر چند که هر دو کشور نقص های متعددی در زمینه حمل و نقل دارند اما امیدواریم در روابط کاری دو کشور هر چه بیشتر تغییرات مثبت را شاهد باشیم .

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا،تاریخ انتشار:۹مرداد۱۳۹۸،کدخبر:۸۷۸۸۱۵ ،www.borna.news

افزایش مبادلات اقتصادی بین استان خراسان رضوی و افغانستان

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *