اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

افزایش ۳ برابری آب ذخیره شده پشت سدهای تامین کننده آب مشهد

افزایش ۳ برابری آب ذخیره شده پشت سدهای تامین کننده آب مشهد

به گزارش خبرنگار مهر، بارش های خوب بهاری در خراسان رضوی نوید دهنده سالی خوب خصوصاً در حوزه کشاورزی است به صورتی که طبق آمار رسمی اعلام شده از سوی مسئولان جهاد کشاورزی میزان کشت محصولات دیم از جمله گندم در این استان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

نگرانی ها از تامین آب آشامیدنی مشهد که سال گذشته به دلیل کاهش شدید آب ذخیره شده در سد دوستی ایجاد شده بود با بارش های بهاری و افزایش ۳ برابری میزان آب ذخیره شده در ۴ سد تامین کننده آب مشهد رفع شده است.

خبر جدید  مشهد باید به یکی از شهرهای زیبای مذهبی دنیا تبدیل شود

در حال حاضر مجموعه آب ذخیره شده در سدهای طرق، دوستی، ارداک و کارده به ۸۵۲ میلیون مترمکعب رسیده که این میزان سال گذشته تنها ۲۸۱ میلیون مترمکعب بوده و بیش از ۳ برابر افزایش یافته است.

طبق آخرین آمار و اطلاعات اعلام شده از سوی آب منطقه ای خراسان رضوی تا پایان روز ۱۱ خرداد میزان آب ذخیره شده پشت ۱۹ سد استان ۹۸۴ میلیون مترمکعب است که به صورت میانگین ۶۳ درصد ظرفیت سدها پر شده است.

خبر جدید  مایه حیات در رگ‌های شرق کشور/ «عمان» ۳ استان را سیراب می‌کند

بارش‌های خوب بهاری موجب شده تا پایان اردیبهشت ظرفیت مخزن سدهای درونگر، دولت آباد، کمایستان و فریمان ۱۰۰ درصد تکمیل شده و تعداد دیگری از سدها از جمله زاوین، ارداک، سده و یام در آستانه سرریز شدن قرار گرفته‌اند.

متوسط بارش‌ها در خراسان رضوی نیز قابل توجه است به صوتی که از ابتدای سال آبی جاری که از مهرماه سال گذشته آغاز شده تا ۱۱ خرداد سال جاری به صورت متوسط ۳۲۱ میلیمتر باران در شهرهای خراسان رضوی باریده که این میزان سال گذشته حدود ۱۳۲ میلیمتر بوده است.

کد خبر ۴۶۳۱۷۰۰


منبع :: افزایش ۳ برابری آب ذخیره شده پشت سدهای تامین کننده آب مشهد

خبر جدید  پیروزی پدیده مقابل نماینده رومانی در بازی دوستانه ترکیه
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *