اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

افزایش ۶۰ درصدی تولید میگو در گلستان

افزایش ۶۰ درصدی تولید میگو در گلستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل شیلات گلستان، محمود سقلی اظهار کرد: عملیات رهاسازی بچه میگو در گمیشان در اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و ۸۳۰ هکتار را با ذخیره سازی دو میلیون قطعه بچه میگو زیر کشت بردیم.

وی تصریح کرد: بالای ۶۰ تا ۷۰ درصد میگوهایی که صید آن ها اکنون آغاز شده به وزن صادراتی رسیده اند و با توجه به ۶ واحد عمل آوری در سطح استان می توانیم عمل آوری دو هزار و ۵۰۰ تن را بر اساس برنامه انجام دهیم.

خبر جدید  برگزاری مسابقه تلاوت ویژه نوجوانان قرآنی در سیزدهمین نمایشگاه قرآن مشهد

سقلی افزود: عمدتاً مثل سال های گذشته ۸۰ تا ۸۵ درصد بسته بندی واحدهای عمل آوری ما به کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای اروپایی و کشور چین صادر شده است.

وی با بیان این که تلاش داریم توسعه چهار هزار هکتاری در مجتمع پرورش میگو گمیشان ادامه پیدا کند، خاطر نشان کرد: در حال حاضر در عرصه فعال پرورش میگو گمیشان هزار و ۲۰۰ نفر که عمدتا از نیروهای بومی منطقه هستند در بخش های پرورش، صید، عمل آوری و بسته بندی میگو مشغول به فعالیت هستند.

خبر جدید  دیدار کارآفرینان خراسان رضوی با مدیران اجرایی استان

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان گفت: تولید گلستان در سال گذشته هزار و ۶۹۰ تن که در سال جاری بر اساس بچه میگو ذخیره شده پیش بینی دو هزار ۵۰۰ تن را کرده ایم که بالای ۶۰ درصد افزایش تولید را نسبت به سال قبل داشتیم.

به گفته محمود سقلی پیش بینی می شود از هر هکتار مرزعه پرورش میگوی در گلستان ۳.۵ تن میگو برداشت شود.

خبر جدید  کاهش برداشت هندوانه در جوین
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *