اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

افزایش ۳۰ درصدی بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان گناباد

افزایش ۳۰ درصدی  بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان گناباد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، فرماندار گناباد گفت: از ۲۵ اسفند ماه پارسال تاکنون ۱۴۰ هزار و ۴۵۸ نفر از جاذبه افزایش 30 درصدی  بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان گنابادهای تاریخی و گردشگری گناباد دیدن کردند.
حامد قربانی افزود: میزان اسکان در اماکن اقامتی گناباد نیز در این مدت با ۳۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به ۱۱ هزار و ۳۰۲ نفر رسید.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد هم اعلام کرد : بیشترین بازدید مسافران و گردشگران در این مدت از بقاع متبرکه امامزادگان به ویژه بقعه سلطان محمد عابد کاخک، قنات جهانی قصبه، روستای هدف گردشگری ریاب، منطقه نمونه گردشگری و پارک آبشار کاخک، مسجد جامع، خانه و آب انبار شریعت گناباد بوده است.
علیرضا شناسایی افزود: هفت اقامتگاه بومگردی در روستاهای ریاب، قوژد و محله کوی شرقی این شهرستان فعال است و چهار هتل و هشت مدرسه و خانه معلم آمادگی اسکان مسافران نوروزی در گناباد را دارند و تعدادی از میهمانسراهای ادارات هم برای استفاده در مواقع ضروری در نظر گرفته شده است.
شهرستان ۸۹ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است و از مجموع ۲۵۰ اثر تاریخی شناسایی شده در این منطقه ۱۴۴ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  ورود 8 میلیون و 120 هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی در 11 روز گذشته
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *