اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اقتصاد خانوار روستایی مورد غفلت واقع شده؛ کلید توسعه خراسان رضوی دست بخش خصوصی است

اقتصاد خانوار روستایی مورد غفلت واقع شده؛ کلید توسعه خراسان رضوی دست بخش خصوصی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، علیرضا رزم حسینی امشب در جلسه شورای اداری خراسان رضوی در محل استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی باید مدل دیگری از کشورداری را در دستور کار قرار دهیم و آن هم این است که از ظرفیتهای مردمی استفاده کنیم در حالی که در این مدت، کشور را با دولت اداره کردهایم.

استاندار خراسان رضوی افزود: امروز زیرساختهای مناسبی برای راهاندازی اقتصاد مردمی وجود دارد و باید در عمل آن را محقق کنیم؛ مقام معظم رهبری در سالهای اخیر بارها بر کلیدواژه اقتصاد مقاومتی تاکید داشتهاند اما در عمل آن را محقق نکردهایم.

رزم حسینی ادامه داد: اگر نگاهی منصفانه به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته داشته باشیم متوجه میشویم که این دستاوردها بسیار بارز است و همه امور مبتنی بر رای مردم بوده است.

خبر جدید  قائم‌مقام جدید تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد

وی با اشاره به اینکه یکی از دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی این بوده که در این مدت اقدامات زیرساختی متعددی در تمامی نقاط کشور اجرایی شده افزود: بر اثر این دستاوردها امروز کمتر روستایی را در کشور شاهد هستید که از نعمت برق و آب و گاز برخوردار نباشد. برای مثال امروز در خراسان رضوی متوسط ضریب نفوذ گاز شهری حدود ۱۰۰ درصد و در روستاهای استان حدود ۸۸ درصد است.

رزم حسینی ابراز کرد: باید این نکته را اضافه کرد که در این ۴۰ سال، برههای را درگیر جنگ تحمیلی بودهایم و در دورهای نیز تحت شدیدترین و ظالمانهترین تحریمها قرار داشتهایم اما با این وجود امروز وظیفه ما این است که به سوالات و مطالبات به ویژه نسل جوان پاسخگو باشیم.

وی گفت: امروز در کشور و مرزهای استان دارای امنیتی مثال زدنی هستیم که نتیجه رشادت نیروهای سپاه و بسیج و ارتش است.

خبر جدید  قیمت کتاب بال درآورد؛ خطر ورشکستگی در کمین کتابفروشان مشهدی

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه در برخی نقاط از اقتصاد خانوار روستایی غفلت صورت گرفته اظهار داشت: برای مثال روستاهایی را در مرز شرقی شاهد هستیم که دارای امکانات زیرساختی لازم است اما موفق نشدهایم مردم را در آنجا ماندگار کنیم.

رزم حسینی با اشاره به این مسئله که امروز باید از تفکر بخش خصوصی بهره گرفت زیرا این تفکر راهگشا است تصریح کرد: در این راستا بنا است استان خراسان رضوی به ۱۲ منطقه اقتصادی تقسیم شود تا از این طریق در حوزه رفاه و معیشت مردم نیز بهبود ایجاد کنیم.

خبر جدید  مشهد|بانک مرکزی مهلت انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را تمدید کند

وی بیان کرد: امروز بوروکراسی اداری مردم و مدیران را خسته کرده و بنا داریم مدل توسعه قلعه گنج کرمان را در استان خراسان رضوی نیز پیاده سازی و اجرایی کنیم. البته باید عنوان کرد آقای سعیدی کیا زمانی که بنیاد مستضعفان به عنوان معین اقتصادی قلعه گنج انتخاب شدند در ۵ سال گذشته بیش از ۶۰ بار به این منطقه سفر کردند و باید ایشان را نمونه یک مدیر جهادی عنوان کرد.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *