مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان خراسان رضوی گفت: در حوزه اقتصاد باید جهادی وارد شد و اقتصاد مقاومتی تنها راه‌حل برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور است. " />اقتصاد مقاومتی تنها راه‌حل برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور | اخبار مشهد خراسان ما - Part 62418
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اقتصاد مقاومتی تنها راه‌حل برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور

اقتصاد مقاومتی تنها راه‌حل برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قوچان، روز گذشته با استقبال گسترده جامعه دانشگاهی و حضور مدیران و شهروندان قوچان، اولین یادواره دو شهید گمنام مدفون در سالن اجتماعات دکتر جوانبختدانشگاه آزاد قوچان برگزار شد.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان خراسان رضوی در این مراسم با بیان اینکه راه و رسم شهادت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کورشدنی نیست، یادآور شد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، کاروان رهروان راه خدا بیوقفه در حال حرکت بوده و هیچگاه دچار وقفه نشده و نخواهد شد.

سردار حسینعلی یوسفعلیزاده با اشاره به حادثه تروریستی روزهای اخیر در سیستان و بلوچستان که منجر به شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی شد، متذکر شد: در چهار دهه اخیر و با وجود تمام مشکلات و دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی، با صلابت در مسیر پیشرفت و آبادانی حرکت کردهایم و در آغاز ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی، تروریستها و حامیانشان با حمله به کاروان پاسداران انقلاب اسلامیدوباره چنگ و دندان خود را نشان دادند، اما باید بدانند که انتقام خون این شهدا را خواهیم گرفت.

خبر جدید  هجدهمین اعتکاف دانشجویی در حرم مطهر رضوی

وی با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری(مدظلهالعالی) تبیین کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در این بیانیه به هفت راهبرد اساسی اشاره کردهاند که از این میان میتوان به اخلاق و معنویت به عنوان دو عنصر اساسی در تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی اشاره کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان خراسان رضویبا بیان اینکه در دهه اول انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس این دو عنصر در اوج قرار داشت، تأکید کرد: شهدای گمنام، پرچمدار اخلاق و معنویت دینی بوده و هستند و برای این دو ارزش، جان خود را تقدیم این انقلاب کردهاند.

سردار یوسفعلیزاده با اشاره به سبک زندگی به عنوان یکی دیگر از محورهای اصلی بیانیه گام دوم، عنوان کرد: سبک زندگی با تکیه بر آداب و سنتهای ایرانی ـ اسلامی با سبک زندگی غربی بسیار متفاوت بوده؛ چراکه سبک زندگی غربی مبتنی بر انسان بوده و جایگاهی برای خدا ترسیم نشده است.

خبر جدید  اولویت تخصیص منابع مالی با پروژه‌های دارای پیشرفت فیزیکی بالاست

وی توضیح داد: اقتصاد یکی از مهمترین بندهای بیانیه گام دوم محسوب میشود؛چراکه بسیاری از گناهان، ذلتها و بیبندوباریها ممکن است ریشه در مشکلات اقتصادی باشد.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان خراسان رضوی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد باید به صورت جهادی وارد شد و اقتصاد مقاومتی تنها راهحل برونرفت از مشکلات اقتصادی کشور است، گفت: تأمیننشدن نیازها و خواستههای خود از سود جامعهممکن است منجر به وابستگی به سایر کشورها شود و ارائه فرمولهای غیربومی، مشکلات کشور را نهتنها برطرف نمیکند؛ بلکه عزت و استقلال کشور را نیز تحت تأثیر قرار میدهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای گمنام، اظهار کرد: شهید گمنام همان رزمندهای است که تا آخرین لحظه از خاک وطن در میدان نبرد مقاومت و تا آخرین قطره خون خود از انقلاب و مرزهای ایران اسلامی دفاع کرده است.

غلامرضا کاظمی با بیان اینکه حضور این دو شهید جاویدنام در این واحد دانشگاهی مایه خیر و برکت بوده و خواهد بود، افزود: برخی معتقدند که تدفین شهدای گمنام در محیط دانشگاه امری اشتباه است؛ امامعتقدیم که این اقدام نه تنها اشتباه نیست؛ بلکه بسیار هم ستودنی است و این سنگر علم بهترین مکان برای میزبانی از این شهدای گرانقدر است.

خبر جدید  آبادانی ۱۵ منطقه در کشور با الگوی قلعه‌گنج در دستور کار بنیاد مستضعفان

وی تصریح کرد: هیچکس نمیتواند غم خانوادههای شهدای گمنام را درک یا ذرهای از این احساس آنان را جبران کند.

در ادامه ماشالله شاهمردای از راویان دوران دفاع مقدس و بازیگر و نویسنده سینما و تلویزیون به بیان خاطراتی از هشت سال دفاع مقدس پرداخت.

به گزارش آنا؛ در ادامه این مراسم یادمان شهدای جاویدنام دانشگاه آزاد واحد قوچان با حضور دانشجویان، اساتید، مسئولین و شهروندان قوچانی افتتاح شد.

انتهای پیام/۴۰۷۸/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *