استاندار خراسان رضوی گفت: طبق برنامه‌ریزی وزارت کشور، الگوی اقتصاد مقاومتی سه‌شنبه هفته جاری در ۳۱ شهرستان عملیاتی خواهد شد که امیدواریم نتایج مثبتی داشته باشد. " /> الگوی اقتصاد مقاومتی در 31 شهرستان عملیاتی می‌شود | خراسان ما
خراسان ما
خراسان ما

الگوی اقتصاد مقاومتی در ۳۱ شهرستان عملیاتی می‌شود

الگوی اقتصاد مقاومتی در ۳۱ شهرستان عملیاتی می‌شود

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در یکصد و بیست و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی این استان که در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد برگزار شد، گفت: بهمنظور رفع دغدغههای رهبر معظم انقلاب در زمینه کاهش آسیبهای اجتماعیبا تشکیل سازمان اجتماعی در زیرمجموعه وزارت کشور، جلسات مستمری با حضور سران قوا در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه تنها راه برونرفت از شرایط موجود و کاهش آسیبهای اجتماعی، تحقق الگوی اقتصاد مقاومتی است، افزود: طبق برنامهریزی وزارت کشور، این الگو سهشنبه هفته جاری در ۳۱ شهرستان کشور عملیاتی خواهد شد و امیدواریم نتایج مثبتی را بهدنبال داشته باشد.

استاندار خراسانرضوی اظهار کرد: در برخی موارددر نتیجه آثار عملکرد دستگاههای اجرایی شاهد بروز برخی آسیبهای اجتماعی در کشور هستیم؛ بنابراین باید با بررسی دقیق، زمینه اصلاح فرآیندهای نادرست فراهم شود.

رزمحسینی با تأکید بر اینکه بهدنبال برگزاری جلسات بدون خروجی مشخص و تشریفاتی نیستیم، تصریح کرد: هر یک از دستور کارهای شورای فرهنگی عمومی باید به خروجی قابل ارزیابی منتهی شود تا در آینده بتوان میزان اثرگذاری تصمیمات شورا بر روی شاخصهای فرهنگی و اجتماعی را سنجش کرد.

وی افزود: باید در جلسات شورای فرهنگ عمومی خراسانرضوی به صورت مشخص مسائل فرهنگی و اجتماعی مبتلا به آحاد مردم بهویژه در حوزه آسیبهای اجتماعی احصا شده و برای حل و فصل مشکلات موجود، تقسیم کار بین دستگاهی انجام شود.

استاندار خراسانرضوی تأکید کرد: در نتیجه موازیکاریهای بینبخشی، گاهی اوقات دستگاههای اجرایی مسئولیتهای خود را به گردن دیگر نهادها میاندازند در حالی که همه دستگاهها در حوزه آسیبهای اجتماعی مسئولیت دارند و باید در این زمینه نقشآفرینی کنند.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/ن


منبع :: http://ana.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد