اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

امحای ۱۷ میلیون مرغ آلوده مبتلا به آنفولانزای‌فوق حاد پرندگان در کشور

امحای ۱۷ میلیون مرغ آلوده مبتلا به آنفولانزای‌فوق حاد پرندگان در کشور

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۱۷ میلیون قطعه مرغ مبتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در ۱۵ استان کشور امحا شده است.

به گزارش ایلنا، علیرضا رفیعی‌پور گفت: بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان متاسفانه از سال ۹۵ در کشور گسترده شده و در سال ۹۶ هم ادامه یافته به طوری که ۱۷ میلیون مرغ آلوده بعد از تشخیص قطعی بیماری در ۱۵ استان کشور معدوم شده اند .

خبر جدید  افتتاح دبیرستان سازمان انرژی اتمی در مشهد مقدس

رفیعی‌پور افزود: در کشور بیش از ۲۴ هزار واحد مرغداری مشغول فعالیت هستند که بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در ۱۵ استان کشور شناسایی و ۳۵۰ کانون مبتلا به این بیماری تشخیص و نسبت به معدوم سازی مرغ‌های آن اقدام شده است .

وی از استان خراسان رضوی به عنوان استانی حساس و پیشرفته در صنعت مرغداری یاد کرد و تصریح کرد : هیچگونه گزارشی از تشخیص و شناسایی این بیماری در خراسان رضوی تا به حال گزارش نشده است و این استان یکی از پاکترین استانهای کشور در زمینه این بیماری است .

خبر جدید  رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: هجمه ها راه به جایی نخواهد برد

به گفته وی تاکنون ۳۰ میلیارد تومان از اسناد خزانه اسلامی به این امر تخصیص داده شده و به مرغداری‌هایی که پرونده های آنها تکمیل شده پرداخت شده است .

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان توسط سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت : صندوق بیمه کشاورزی هم بیش از ۳۰ میلیارد تومان به خسارت دیدگان این حوزه پرداخت کرده است .

خبر جدید  ضرورت فرهنگ‌سازي براي استفاده از پوشاک ايراني- اسلامی

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *