اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

امنیت در مرز دوغارون، بهترین ظرفیت برای سرمایه‌گذاران

امنیت در مرز دوغارون، بهترین ظرفیت برای سرمایه‌گذاران

شعار سال: استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به وجود امنیت کامل در مرزهای مشترک ایران و افغانستان و حضور مستمر مرزبانان و مرزنشینان، مرز دوغارون بهترین ظرفیت را برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم کرده است.

علیرضا رزم‌حسینی در حاشیه بازدید از گمرک و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون اظهار کرد: منطقه دوغارون محور اصلی در توسعه شرق کشور است و با توجه به همجواری با کشور افغانستان، پاکستان و برخی دیگر از کشورها ظرفیت مناسبی برای توسعه اقتصادی است.

خبر جدید  حداقل حقوق کارگران باید ۵.۳ میلیون تومان باشد

وی افزود: این منطقه بستر خوبی برای تأمین کالا، مواد اولیه و نیز کالاهای تبدیلی و واسطه‌ای است باید از این ظرفیت در راستای تولید و اشتغال و جذب سرمایه بهره‌مند شد.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: تأسیسات زیربنایی مرز دوغارون متناسب با ظرفیت‌های موجود در آن نیست و نیاز است در این حوزه مناسب‌سازی صورت گیرد.

وی گفت: امروز با وجود نیروهای مسلح هوشیار و رصد شبانه‌روزی مرزبانان، امنیت خوبی در مرزهای شرقی کشور وجود دارد که باید از این فرصت به نحو درست استفاده کرد. نیروهای امنیتی فرصت مناسبی را برای فعالیت‌های اقتصادی آماده کرده‌اند، بنابراین فعالان اقتصادی می‌توانند در این مناطق حضور بیشتری داشته باشند.

خبر جدید  برگزاری نخستین کلینیک کسب و کار بررسی مشکلات واحدهای صنعتی خراسان رضوی

رزم‌حسینی اظهار کرد: برای این که در حوزه مرزی فعالان اقتصادی مشارکت بیشتری برقرار کنند لازم است مسئولان مربوطه زیرساخت‌ها و ظرفیت‌ها را ارتقا دهند تا صادرات و واردات به خوبی انجام شود و به این وسیله مشکلات مردم به ویژه در بخش اشتغال حل شود.

استاندار خراسان رضوی از روز گذشته سفری دو روزه را به شهرستان‌های شرق استان شامل تربت جام، صالح آباد، باخرز و تایباد آغاز کرده است و امروز تایباد را به قصد خواف ترک کرد.

خبر جدید  استفاده از ظرفیت های آستان قدس رضوی برای رفع محرومیت ها
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۱۱۱۰۰۵۷۳۷ ، www.isna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *