به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محمدمهدی جلیلزاده اظهار کرد: هیئت کوهنوردی خراسان رضوی بسیار فعال بوده و ورزشکاران به صورت جدی تمرینات خود را اجرا میکنند، یکی از مهمترین افتخارات ورزشکاران سنگنوردی، دعوت از ۱۲ نفر از آنها به سومین اردوی انتخابی تیم ملی سنگنوردی است، این رقابتها از ۱۰ شهریورماه آغاز شده و تا دو روز پس از آن به اتمام رسید.

جلیلزاده ادامه داد: پس از آمادگی ورزشکاران از سراسر کشور، سومین مرحله از اردوهای انتخابی و تمرینی تیم ملی سنگنوردی جهت حضور در مسابقات آسیایی تهران ۲۰۱۶ در رده سنی جوانان و نوجوانان یا به عبارتی گروه سنی A-B-C در دو بخش آقایان و بانوان در رشتههای سرعت، سرطناب و بولدرینگ برگزار شد.

دبیر هیئت کوهنوردی خراسان رضوی بیان کرد: از دیگر اقدامات هیئت کوهنوردی خراسان رضوی میتوان به دیدار اعضای هیئت رئیسه و بعضی مسئولان هیئت با رضا خوشدلمربی کوهنوردی استان اشاره کرد، همچنین آزمون ورودی مربیگری درجه سه در منطقه اخلمد برگزار شده و این آزمون در ساعت ۱۴ روز جمعه ۶ اردیبهشتماه ۹۸ خاتمه یافت.

وی عنوان کرد: در این دوره دو روزه آزمون کتبی از شرکتکنندگان گرفته شده و همچنین مباحثی همچون بررسی تجهیزات کوهپیمایی، اصول گامبرداری، فرود، صعود، حمایت و گرهها، برقراری کمپ و شبمانی، ناوبری، ارائه مطلب و فن بیان و نظایر این موارد مطرح شد، این امر با همکاری مدرسین و مسئولان کارگروه آموزش فدراسیون انجام شد.

خبر جدید  صعود ورزشکار سبزواری به فینال قویترین مردان زورخانه‌ای ایران

دبیر هیئت کوهنوردی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این دوره به همراه رضا خوشدل، محمدحسین جلالی، مهدی مودتی، محمد کریمی و وحیدرضا عطاییفر به عنوان مدرس و ناظر آزمون و نماینده فدراسیون و همچنین کادر اجرایی ۶ نفره از هیئت استانبرگزار شد.

وی بیان کرد: بنابه هماهنگیهای انجام شدهصبح روز پنجشنبه ۵ اردیبهشتماه ۹۸آزمون ورودی مربیگری درجه ۳ کوهپیمایی با حضور بنده، مسئولان کارگروه آموزش، کادر مدرسین و تیم اجرایی برگزار شد، وحیدرضا عطاییفرمسئول بخش کوهپیمایی کارگروه آموزش فدراسیون به عنوان مدرس و ناظر در این برنامه حضور داشت.

جلیلزاده عنوان کرد: علاوه بر آن ۴۶ شرکتکننده از استانهای اصفهان، خراسان شمالی، تهران، گلستان، سمنان آذربایجان شرقی، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی در این آزمون حضور دارند، این دوره به مدت دو روز در منطقه اخلمد ادامه داشت، این دوره با پشتیبانی هلال احمر شهرستان مشهد برگزار شد.

دبیر هیئت کوهنوردی خراسان رضوی تصریح کرد: جزوه «طرح درس کارآموزی کوهپیمایی، بهار ۹۸» تدوین شده در «بخش کوهپیمایی» کمیته «آموزش» فدراسیون، به همراه آییننامهها بارگذاری و در دسترس عموم قرار گرفت، توسط اقدامات اخیر، هیئت استان خراسان رضوی رتبه دوم کشوری را میان سایر استانها کسب کرد.

خبر جدید  نطفه بحث استیضاح روحانی در فراکسیون ولایی بسته شد/ بخشی از انتقام گیری‌ها از مشهد پیگیری می‌شد

وی افزود: یک هزار شهروند مشهدی در ساعت۸صبح پس از افتتاحیه مختصر و معرفی کادر اجرایی، تشریح مسیر و اعلام برنامههای پیشبینی شده پیمایش خود را از مسیر مشخص آغاز کرده و با گذر از محل کمپهای ایجاد شده در مسیر توسطپنجباشگاه کوهنوردی، در موقعیت مرکزی بوستان آبشار به کوهپیمایی پایان دادند.

دبیر هیئت کوهنوردی خراسان رضوی ادامه داد:مراسم اختتامیه همایش نیز در ساعت۱۰:۳۰صبح با حضور مسئولان شهرداری و هیئت کوهنوردی آغاز شده که در این مراسم هدایایی شامل سه دستگاه دوچرخه، لوازم کوهنوردی و دیگر هدایا توسط برگزارکنندگان همایش به قید قرعه بین شرکتکنندگان توزیع شد.

وی گفت: این همایش در قالب «دبیرخانه مشترک همایشهای کوهپیمایی»که چندی پیش توسط معاونت سلامت و تربیتبدنی شهرداری و هیئت کوهنوردی استان رونمایی و افتتاح شدبه مرحله اجرا درآمد، «دبیرخانه مشترک همایشهای کوهپیمایی»وظیفه ساماندهی همایشهای کوهروی و کوهپیمایی همگانی و ترویج این ورزش بین شهروندان را داشته و با محوریت شهرداری و هیئت کوهنوردی و با همکاری مربیان و باشگاهها کانونی برای مراجعات شهروندی در همه زمینههای این ورزش است.

خبر جدید  مشهد در تب و تاب رضوان

جلیلزاده افزود: ایستگاه پویش جامعه ورزشی استان در کمک به سیلزدگان کشوربا حضور مدیرکل ورزش و جوانان، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی، معاونت سلامت و تربیتبدنی شهرداری، تعدادی از مسئولان هیئتهای استان و مشهدو همچنین دبیر و قهرمانان کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی تشکیل شده و هیئت کوهنوردی و ورزشکاران آن در این مصیبت همراه سیلزدگان بودهاند.

دبیر هیئت کوهنوردی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ سالنی در اختیار ورزشکاران کوهنوردی خراسان رضوی قرار ندارد و ورزشکاران با مشکلات بسیاری مواجهاند، برخی از ورزشکاران برای فعالیت به ویژه فعالیت حرفهای باید از مشهد به نیشابور بروند، شرایط بسیار سختی برای آنها وجود دارد.

وی اظهار داشت: ۸۰ درصد از مراحل ساخت سالن ۱۵ خرداد انجام شده و نصب دیوارهها باقی مانده است، این مکان ورزشی به صورت خصوصی در اختیار ورزشکاران قرار میگیرد، محل دیگری نیز در پارک ملت ساخته شده که این محل به صورت رایگان در اختیار ورزشکاران قرار نمیگیرد.