اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

انتقاد عضو شورای شهر از وضعیت نامناسب مدارس حاشیه شهر مشهد

انتقاد عضو شورای شهر از وضعیت نامناسب مدارس حاشیه شهر مشهد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سیدمسعود ریاضی صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر مشهد با تبریک روز مهندس اظهار داشت: امروز خراسان رضوی بالغ بر ۴۰هزار مهندس دارد و دهها دانشگاه به تعلیم و تربیت مهندس میپردازند. اگر چکیده همهآنها فقط یک خواجه نصیر باشد و این کارگاه فقط یک خواجه نصیر در خود بپروراند هنوز میتوان به آیندهاین سرزمین امیدوار بود.

عضو شورای شهر مشهد گفت: با توجه به شرایط خاص این روزهای کشور به نظر میرسد که بیش از هر زمانی توجه جامعه مهندسی باید بهبدنه مدیریت مهندسی که بخش عمدهای از آن را نظام مهندسی تشکیل میدهد معطوف باشد و این بدنهباید چابک و لاغر باشد.

ریاضی عنوان کرد: الگوهای ساخت و ساز مهندسی باید از کلیشههای موجود فاصله بگیرند. دیگر زمان تولید مجتمعهای تجاری ناکارآمد و اقامتگاههای عاری از سکنه گذشته است. تبدیل بیهدف ثروت این سرزمین به خشت و آهن و سنگ به بهانه صرفا کارآفرینی یک سیاست غلط است؛امروز باید ساخت و ساز مبتنی بر تقاضای واقعی جامعه باشد.

خبر جدید  مشهد| پاکستانی‌ها علاقه وسیعی به شیعه و ایرانیان دارند

عضو شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه متاسفانه به علت نوسانات شدید قیمتها، کارفرمایان تمایل چندانی به استفاده از تکنولوژیهای نوین ندارند خاطرنشان کرد:به عنوان مثال در اکثر کشورهای جهان برای مقابله با زلزله از ادواتی به نام جداگر لرزهای استفاده میشود امادر کشور ما تا کارفرمایی بخواهد زمانش را صرف طراحی، تصویب و تامین این ادوات بکند موج افزایش قیمت را از سر میگذراند. با این حال تکنولوژیهای نوینی که منجر به کوتاه شدن زمان ساخت پروژههای مهندسی میشوند بسیار برای کشور ما ارزشمند هستند و باید مورد تشویق جدی قرار بگیرند.

ریاضی با بیان اینکه هوشمندسازی یکی از حیطههای مورد نیاز شهر است که مدیریت شهری این دوره نیز نسبت به آن اهتمام ویژه دارد تصریح کرد:پیشنهاد میشود برای ساختمانهای بزرگ و مهم تهیه بیم یا همان سیستم مدل سازی اطلاعات ساختمان در دستور کار قرار گیرد و شهرداری و نظام مهندسی در این زمینههمکاری نزدیک داشته باشند. در حال حاضر شهرداریهای بسیاری از شهرهابدون در اختیار گرفتن این مدل مجوز ساخت صادر نمیکنند.

خبر جدید  ‌مارمولک دو دست در شهرستان کلات+عکس‌

وی گفت: یکی از بازارهای خوب و اشتغالزای مهندسی که هنوز در کشور ما به آن ورود نشده؛ در حالی که در کشورهای توسعهیافته بخشی لاینفک از صنعت ساختمان است؛ بحث نگهداری ساختمان و ابنیه است. ثروت هنگفتی هرساله در اثر این بیتوجهی هرز میرود. برای آن که خیلی ساده به عمق این فاجعه پی ببرید کافی است سری به مدارس نقاط کم برخوردار شهر بزنید.مدارسی که خیلی از آنها با پول خیرینساخته میشود؛ با اعتبارات دولتی تجهیز میشوداما حتی سرویسهای بهداشتی و آبخوریهای آن به علت بحث نگهداری نامناسب قابل استفاده نیستند.

خبر جدید  معاون رئیس جمهور از حاشیه شهر مشهد بازدید کرد

وی با اشاره به اینکه بحث کمبود آب به ویژهدر شهر مشهد جدی است عنوان کرد:این حیطه نیاز به راهکارهای خلاقانه مهندسی دارد؛خوشبختانه همکاریهای سه جانبه خوبی بین شهرداری، آبفا و نظام مهندسی شروع شدهکه امیدوارم مثمرثمر واقع شود.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *