به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، به مناسبت ایام فرخندۀ دهۀ فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نمایشگاهی از تابلوهای هنری با موضوع رهبران بزرگ انقلاب در موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شده که به دست یکی از هنرمندان انقلابی معاصر خلق شده است.

مسئول گنجینۀ هنرهای تجسمی موزۀ آستان قدس رضوی در این باره توضیح داد: گنجینۀ هنرهای تجسمی واقع در موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی که پیوسته با نمایش آثاری ارزشمند از هنرمندان داخلی و خارجی، مشتاقان زیادی را به خود جذب کرده است، در ایام دهۀ فجر، به نمایش سه تابلو از آثار استاد یعقوب قمری شریفآبادی با موضوع انقلاب اسلامی پرداخت.

خبر جدید  بستر شغلی 2558 شغل در شهرستان قوچان فراهم شده است/ حذف تدریجی کاغذ در دستور کار ادارات دولتی قرار دارد

جمشید امیریانمقدم به معرفی این آثار پرداخت و افزود: این تابلوها با عناوین «معراج نور» با موضوع امام خمینی(ره)در ابعاد ۸۰ در ۱۰۰ سانتیمتر، «حامی محرومان» با موضوع امام موسی صدر و «نیایش» با موضوع مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در ابعاد ۶۰ در ۸۰ سانتیمتر است که هر سه تابلو با تکنیک رنگ روغن روی بوم به فاصلۀ سالهای ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۷ خلق شده است.

خبر جدید  حجت‌الاسلام رئیسی: راهبرد آستان قدس رقابت با بخش خصوصی و تصدی‌گری نیست

وی در پایان یادآور شد: نمایشگاه آثار این هنرمند فقید، تا پایان دهۀ مبارک فجر، در گنجینۀ هنرهای تجسمی آستان قدس رضوی در معرض دید اهل هنر و معرفت قرار دارد و علاقهمندان میتوانند همهروزه از ساعت ۸ تا ۱۷:۴۵ (روزهای تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۲) از این گنجینه واقع در طبقۀ یک موزۀ مرکزی آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر حرم مطهر رضوی دیدن کنند.

خبر جدید  برگزاری دوره مطالعاتی «دختران انقلاب» در مشهد

گفتنی است استاد یعقوب قمری شریفآبادی (آذر۱۳۱۸- آبان۱۳۹۷) در طول عمر پربار خود، به ترتیب به فعالیت در ورزش کشتی، هنر نقاشی و عرفان اسلامی وارد شد. وی پس از مطالعۀ زندگی نقاشان مختلف، سبک «رامبراند» نقاش چیرهدست هلندی را برگزید و به خلق آثار هنری نفیسی پرداخت که برخی در موزۀ هنرهای معاصر اصفهان و تعدادی در موزۀ آستان قدس رضوی نگهداری میشود.