اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

اوقات فراغتی از جنس جهاد / راهی که ۱۵۰ «صراط الحمیدی» در پیش گرفته‌اند + تصاویر

اوقات فراغتی از جنس جهاد / راهی که ۱۵۰ «صراط الحمیدی» در پیش گرفته‌اند + تصاویر

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، تابستان و اوقات فراغت آن فرصتی مناسب برای کار‌های متفرقه و خارج از درس و دانشگاه است. دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اما تابستانی از جنس جهادی وار برای خود رقم زده اند.     از ابتدای تابستان امسال تا کنون دانشجویان بسیجی این دانشگاه چندین اردوی جهادی را در نقاط محروم استان به خصوص حاشیه شهر مشهد داشته و خدمات شایان ذکری را به محرومان ارائه دادند.  
حالا ۱۵۰ نفر از این دانشجویان کمر همت بسته و به مدت ۱۴ روز کوله بار جهاد را به دوش گرفته و ۸۰ کیلومتر از مشهد فاصله گرفته و سفره عاشقی خدمتشان را در روستا‌های محروم منطقه زاوین گشوده اند.  
درست است که دانشجویان علوم پزشکی هستند و از آن‌ها بیشتر انتظار اردوی جهادی پزشکی می‌رود، اما فعل همت را برای برگزاری اردویی چند جانبه صرف کرده اند؛ خدمت رسانی پزشکی، عمرانی و فرهنگی غنی سازی تابستانشان را صد در صد کرده است.  
صالح توکلی، مسئول بهداشت و درمان اردوی جهادی صراط الحمید به خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو می‌گوید: دانشجویان جهادگر در بخش بهداشت و درمان این اردو، واحد‌های مستقر در مدرسه‌های روستایی، خدمات مامایی، پزشکی و بینایی سنجی را به مردم این روستا‌ها ارائه می‌کنند.  
او ادامه می‌دهد: واحد‌های سیّار نیز به صورت خانه به خانه به سراغ روستاییان رفته و ضمن غربالگری قند و فشار خون، آموزش‌های مرتبط با فرهنگ سلامت و خدمات فیزیوتراپی را ارائه می‌کنند.  
مهدی محمدی، مسئول واحد عمرانی اردوی جهادی صراط الحمید را در حالی یافتم که سخت مشغول کمک به ساخت حسینیه روستای امیرآباد است.  
او در گفتگو با خبرنگار ما می‌گوید: صراط الحمید امسال برای اولین بار خدمات عمرانی را در اردو‌های جهادی ارائه می‌دهد.  
محمدی می‌افزاید: کار ما در بخش عمرانی اردو به سه قسمت تقسیم می‌شود و شامل ساخت حسینیه که در مرحله پی ریزی قرار دارد، آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی در روستای امیرآباد، دیوارنویسی و رنگ آمیزی مدارس روستایی زاوین و تکمیل سرویس‌های بهداشتی مدرسه روستای طاهرآباد ترک‌ها است.  
مسئول واحد عمرانی اردوی جهادی صراط الحمید صحبت هایش را اینگونه ادامه می‌دهد: تیم ما شامل ۱۵ نفر است و بچه‌ها بسیار با قوت و پر تلاش به کار ادامه می‌دهند. البته گرمای هوا و کار مداوم از صبح تا ۵ عصر، کار ساخت را سخت کرده است.  
زینب آذرمجو هم مسئول واحد فرهنگی اردوی جهادی صراط الحمید است. او به همراه تیمش در مدرسه کانکسی روستای طاهرآباد ترک‌ها مشغول رنگ آمیزی هستند تا مدرسه را برای ماه مهر آماده کنند.  
او نیز در تشریح فعالیت‌های فرهنگی این اردوی جهادی به خبرنگار ما می‌گوید: در این اردو برای بچه‌های روستا کلاس‌های قرآن، کاردستی و نمد دوزی، دستبند سازی، معارف نهج البلاغه، احکام، آموزش بهداشت و کمک‌های اولیه، روبان دوزی، عروسک سازی، زبان مقدماتی و کتابخوانی برگزار می‌کنیم.  
اردوی جهادی صراط الحمید با نام «غنی سازی صد در صد» به همّت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در روستا‌های محروم منطقه کلات در حال برگزاری است.  
بخش عمومی این اردو که شامل فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی، بینایی سنجی، فیزیوتراپی، غربالگری قند و فشار خون، مامایی و پزشک عمومی است تا ۹ شهریورماه ادامه داشته و پس از آن، مسیر خدمت رسانی به مردم محروم با برگزاری بخش تخصصی دندان پزشکی تا ۱۴ شهریور دنبال می‌شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  دانشجویانی که برای خانه تکانی به منزل مادران و همسران شهدا می‌روند/ روایت شهیدی که دانشجویان را واسطه تبریک به همسرش کرد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *