اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

اولین شاخصه  رابطه بین زوجین مودت است/ عدم تعهد بین زوجین ریشه بسیاری از طلاق‌هاست

اولین شاخصه  رابطه بین زوجین مودت است/ عدم تعهد بین زوجین ریشه بسیاری از طلاق‌هاست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: نبود تعهد میان زوجین ریشه بسیاری از طلاق‌هاست.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ سید عباس صالحی شب گذشته در افتتاحیه دهمین کاروان طرح ازدواج دانشجویی در مشهد اظهار داشت:  جشن ازواج دانشجویی در جوار حرم مطهر رضوی فضایی سرشار از انرژی و حیات را ایجاد کرده است.

وی خطاب به زوجین حاضر اشاره داشت: قدر این سفر معنوی و ایامی که با یکدیگر هستید را بدانید و این سفر را به عنوان خاطرع‌ای موثر در زندگی خود حفظ کنید.

خبر جدید  بازدیدگردشگران فرانسوی از بناهای تاریخی سبزوار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیادامه داد: این سفر سه روزه برای شما می‌تواند آغاز بزرگی باشد و نگاه شما به این سفر باید به همان گونه که یک عمر بزرگ را شروع می‌کنید باشد.

وی ضمن تاکید بر تعهد زوجین اشاره داشت: همین نبود تعهد میان زوجین ریشه بسیاری از طلاق‌هاست در صورتی که زدواج یک رابطه ناب است و در دین اسلام از ازدواج بعنوان یک میثاق یاد کرده است نه صرفا یک عقد.

 

صالحی امیری با اشاره به این که در برخی ازدواج‌ها تعهد نسبت به طرف مقابل کم می‌شود و ریشه بسیاری از جدایی‌ها همین است ادامه داد: ازدواج یک رابطه ناب است به طوری که در ازدواج یک معنای هستی شناسانه پدید می‌آید و این همان بعد اصلی ازدواج است.

خبر جدید  صعود کوهنوردان به قله دال فریمان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:  ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) باید برای ما الگو باشد.

 

وی  با بیان اینکه امام راحل تنها یک سیاستمدار نبود بلکه یک همسر نمونه نیز بود، خاطرنشان کرد: زندگی امام خمینی (رحمه الله) به گونه‌ای بود که رابطه ناب وجودی در آن به چشم می‌خورد و توصیه می‌کنم کتاب بانوی انقلاب را مطالعه و فیلم مستند بانوی قدس ایران را مشاهده کنید.

خبر جدید  سبک زندگی غربی با گفتمان انقلاب همسویی ندارد/ هیچ کسی در کشور حق ندارد گفتمان جدیدی ایجاد کند

صالحی امیری، اولین شاخصه  رابطه بین زوجین را مودت دانست و ابراز داشت:  دومین رابطه  نیز رحمت است لذا در یک رابطه ناب علاوه بر این که دل‌ها پر از محبت می‌شود، این محبت در قالب‌های رفتاری هم باید نمود پیدا کند تا زن و شوهر با هم ناامیدی‌ها و یاس را از هم دیگر رفع می‌کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *