اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ایجاد اشتغال پایدار و توسعه از رویکردهای اصلی دولتمردان است

ایجاد اشتغال پایدار و توسعه از رویکردهای اصلی دولتمردان است

به گزارش ایرنا ، خالقداد عرب روز یکشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات طرح های سرمایه گذاری در این شهرستان، طرح مثلث توسعه اقتصادی مد نظر استاندار خراسان رضوی را ظرفیت بزرگ برای ایجاد اشتغال دانست و افزود: عملیاتی شدن این طرح مهم نیازمند اهتمام بیشتر مسئولان دستگاههای اجرایی است.
وی یکی از راههای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه را تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی ذکر کرد و اظهار داشت: رویکرد و شعار اقتصاد مقاومتی، هر خانه یک کارگاه است و دولت در زمینه ایجاد اشتغال نقش تسهیلگری دارد.
وی گفت: باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی موانع پیش روی سرمایه گذاران رفع شود و بانک های عامل نیز با تسریع در روند پرداخت تسهیلات، زمینه عملیاتی کردن طرحهای اشتغال زا را تسریع کنند.
عرب با اشاره به ظرفیت های مطلوب در رشتخوار، سطح زیرکشت محصول زعفران در این شهرستان را بیش از ۶ هزار هکتار با تولید سالیانه ۲۱ تن زعفران خشک ذکر کرد و افزود: این شهرستان با هفت هزار هکتار سطح زیر کشت محصول پسته رتبه دوم استان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.
وی اظهار داشت: در تولید محصول پنبه و همچنین گندم بهترین و مرغوب ترین این محصولات در این شهرستان تولید می شود و ساخت نخستین سیلوی پدافند غیرعامل گندم و کارخانه آرد در این منطقه در دست اقدام است تا مرغوب ترین گندم بخش جنگل را در آن ذخیره کنیم.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۰ تفاهمنامه با سرمایه گذاران برای ایجاد طرحهای اشتغالزا در رشتخوار به امضا رسیده است، از مدیران بانک های عامل خواست به سرمایه گذاران اعتماد نموده و روند پیچیده بوروکراسی اداری را برای آنان تسهیل کنند.
فرماندار رشتخوار مهاجرت و حاشیه نشینی شهری را از دغدغه های اصلی مسئولان عنوان کرد و گفت: دولت تمام امکانات و خدمات زیرساختی را به روستاها منتقل کرده است که با ایجاد اشتغال از مهاجرت روستائیان به مناطق شهری جلوگیری شود.
مرکز شهرستان ۶۵ هزار نفری رشتخوار در ۲۰۹ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.
۷۰۷۹/۷۴۹۳ / ۶۰۵۳

خبر جدید  چهار میلیارد ریال تسهیلات به بسیجیان گنابادی پرداخت شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *