به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، علی رسولیان در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که با حضور استاندار در سرخس برگزار شد، اظهار کرد: با اجرایی شدن ۷۰ تفاهم نامه اقتصادی، برای ۵ هزار و ۱۶۸ نفر از جوانان شهرستان سرخس فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

وی افزود: مهمترین دغدغه ای که امروز با آن مواجه هستیم، موضوع اشتغال است و بهترین راه برای حل این مشکل اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و بهره گیری از ظرفیت های مردمی است.

خبر جدید  ویژه برنامه های زیر سایه خورشید در ۷ کشور برگزار می شود

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: با اجرای الگوی موفق توسعه اقتصادی در استان کرمان، محوریت توسعه به مجموعه های اقتصادی واگذار شد و نتایج مثبتی را شاهد بودیم به همین دلیل بنا داریم همان الگو را در خراسان رضوی هم اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۶ تفاهم نامه معین اقتصاد مقاومتی با شرکت ها و مجموعه اقتصادی متقاضی منعقد شده و امروز هم هفدهمین تفاهم نامه مربوط به شهرستان سرخس با آستان قدس رضوی به امضا رسید.

خبر جدید  فراخوان دومین جشنواره فرهنگی_ هنری «بانوی آب و آینه» اعلام شد

رسولیان با بیان اینکه برنامه عملیاتی تاسیس صندوق های مردمی هفته آینده اجرایی خواهد شد، افزود: کارگاه های آموزشی در راستای اجرای مدل توسعه اقتصادی و توانمندسازی مردم در حوزه مشاغل خانگی و زنجیره تولید درحال برگزاری است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۰۳ تفاهم نامه اقتصادی با حجم سرمایه گذاری ۹۷۵۰ میلیارد تومان در مناطق مختلف خراسان رضوی منعقد شده است که با اجرای آن ها، ۱۹ هزار و ۲۱۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

خبر جدید  تامین 90 درصد قطعات مورد نیاز پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد از سازندگان داخلی