اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ایجاد سالیانه ۹۰۰ هزار شغل ثابت در کشور امکان‌پذیر نیست

ایجاد سالیانه ۹۰۰ هزار شغل ثابت در کشور امکان‌پذیر نیست

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان‌رضوی گفت: دولت در برنامه ششم توسعه اعلام کرده که در هر سال ۹۰۰ هزار شغل ثابت را ایجاد خواهد کرد که این کار امکان‌پذیر نبوده و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس نیز اعلام کرده که تنها ۳۳۰ هزار شغل خالص توسط دولت ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا– منطقه خراسان، حمید بنایی در همایش گرامیداشت روز صنعت و معدن که با حضور صنعتگران در محل تالار کوثر بیدخت گناباد برگزار شد، بیان کرد: طرح مثلث توسعه اقتصادی مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفته؛ مشکلات در قالب طرح مثلث اقتصادی در جلسه سران قوا بررسی می ‌شود؛ تحریم‌های ظالمانه فعلی، یک جنایت حقوق بشری علیه ملت ایران است.

وی ادامه داد: بعد از مصوبه مجلس که قرار بود از صندوق توسعه ملی برای رونق روستاها کار شود، ابتدا برای استان خراسان‌رضوی ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که طی جلسه‌ای با استاندار وقت و پیگیری‌های انجام شده، این میزان به دو برابر افزایش پیدا کرد که تاکنون ۷۰ درصد اعتبارات تسهیلات حوزه اشتغال روستایی واریز شده است.

خبر جدید  صعود کوهنورد خراسانی تا کمپ چهارم قله K2

نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ۴ هزار بیکار در این دو شهرستان، عنوان کرد: در سال ۹۷ با پرداخت ۶۸ میلیارد تومان تسهیلات، در گناباد برای حدود ۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم و در بجستان نیز برای بالغ بر ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد شد.

بنایی یکی از رویکردهای رئیس جدید سازمان صمت استان خراسان‌رضوی را توجه به بخش معدن ذکر و تأکید کرد: مساحت معادن استان ۴۶ هزار کیلومتر مربع بوده و تاکنون تنها حدود ۶ هزار طرح اکتشافی انجام شده که در برنامه ششم توسعه و در برش استانی آمده که ما باید حداقل تا پایان این برنامه، یک پیشرفت ۲۵ تا ۳۰ درصدی داشته باشیم.

وجود ۶ هزار میلیارد تومان طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان

در ادامه ابراهیم ناصری معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی نیز کفت: در حال حاضر ۶ هزار میلیارد تومان طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان داریم که سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها توسط صاحبان صنایع انجام شده و آن‌ها حسن نیت خود را ثابت کرده‌اند که در واقع باید سیستم بانکی و مؤسسات مالی به کمک آن‌ها بیایند که این طرح‌ها به ثمر بنشیند.

خبر جدید  اقدامات رفاهی فرماندهی هنگ مرزی تایباد در کشور نمونه است

وی خاطرنشان کرد: کمتر از ۴ درصد تسهیلات پرداخت شده، ثابت بوده و بقیه از محل تسهیلات درگردش توسط بانک‌ها پرداخت شده که برای این طرح‌ها حتما باید تسهیلات ثبت پرداخت شود.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی بیان کرد: در سال ۹۶ قریب به ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و کمتر از ۲۰ میلیارد تومان آن برای خرید ماشین آلات و تسهیلات ثابت اختصاص پیدا کرد که این رقم بسیار ناچیز بود؛ بنابراین باید به طریقی بانک‌ها ترغیب شوند که تسهیلات ثابت را بیشتر در دستور کار قرار داده و مجریان طرح‌ها را کمک کنند.

خبر جدید  تعدد اتحادیه‌ها از معضلات توسعه کشاورزی است

ناصری با اشاره به ضرورت تکمیل طرح‌های زنجیره تولید، عنوان کرد: طرح اکتشاف معادن از طرح‌های مهم استان بوده و فرآوری اکتشافات مهم‌تر است.

وی افزود: طی تفاهمنامه‌ای که بین وزیر صمت و رئییس سازمان برنامه و بودجه منعقد شده رقم بالایی برای تسهیلات اختصاص یافته که سهم استان خراسان مبلغ یک‌هزار و ۱۰۸ میلیارد تومان بوده و قرار است در قالب طرح‌های نیمه تمام، بازسازی و نوسازی و نیز سرمایه در گردش واحدهای تولیدی پرداخت گردد؛ این تسهیلات یارانه‌دار بوده که با مشارکت صندوق توسعه ملی و بانک‌ها در مناطق برخوردار با بهره ۱۴ درصد و در مناطق غیر برخوردار با بهره ۱۲ درصد توزیع می‌شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از واحدهای تولیدی نمونه شهرستان تقدیر شد.
انتهای پیام
منبع :: ایجاد سالیانه ۹۰۰ هزار شغل ثابت در کشور امکان‌پذیر نیست

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *