اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ایجاد شهرک علم و فناوری خراسان رضوی در دست پیگیری است

ایجاد شهرک علم و فناوری خراسان رضوی در دست پیگیری است

به گزارش خبرنگارمهر،قربان میرزایی دوشنبه شب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضویاظهار کرد: با توجه به ظرفیت قابل توجه علمی جوانان نخبه در حوزه توسعه استارت آپ ها و شرکت های فناوریایجاد شهرک علم و فناوری در این استان پیگیریو فضای مورد نظر نیز فراهم شده است.

وی افزود:موافقت وزیر راه و شهرسازی برای ایجاد این شهرک اخذ شده و امید است با همراهی و همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری این شهرک سریعتر ایجاد و راه اندازی شود.

خبر جدید  مجلس یازدهم باید سرآمد رفع مشکلات اقتصادی باشد

سرپرست استانداری خراسان رضوی ادامه داد:، همچنین انجمن شرکت های دانش بنیان در حال راه اندازی است و امید است با شکل گیری آن قدم های موثرتری در راستای توسعه این توانمندی ها و حمایت از جوانان نخبه برداشته شود.

وی گفت:حوزه فناوری و شرکت های دانش بنیان در صورت حمایت و تقویت ظرفیت قابل توجهی در استان دارند که می تواند در رونق اقتصاد استان و حوزه صادرات نقش مهمی را ایفا کند.

خبر جدید  کیف پول حاوی سکه طلا به صاحبش بازگردانده شد

میرزایی تصریح کرد:توسعه صادرات از جمله محورهای حمایت از اشتغال و تولید موجود است که در هشت ماهه امسال یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار کالا از استان صادر شده که نسبت به سال گذشته رشد ۴۰ درصدی دارد.

وی بیان کرد:طی هشت ماهه امسال هم هدفگذاری استان برای ایجاد ۱۱۰ هزار اشتغال در سال ۹۷ محقق شد اما در کنار آن ریزش هایی در حوزه اشتغال موجود داشتیم.

خبر جدید  ترافیک در جاده‌های ورودی مشهد سنگین است

سرپرست استانداری خراسان رضوی تاکید کرد:هم اکنون تمرکز ما بر حفظ اشتغال موجود است ضمن آنکه با توجه به تسهیلات و منابع اختصاصی ، اشتغال های جدید هم پیگیری می شود.

کد خبر ۴۵۰۰۸۷۳


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *