خراسان ما
خراسان ما

بارش باران در ۱۳ شهرستان خراسان رضوی

بارش باران در ۱۳ شهرستان خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در اینبارش باران در 13 شهرستان خراسان رضوی مدت در شهرستانهای قوچان، سرخس، گلمکان، مشهد، نیشابور، تربت حیدریه، کاشمر، درگز، جغتای، بردسکن، بجستان، تایباد و سبزوار باران باریده است.

یحیی قاینی پور افزود: بیشترین بارش باران طی این مدت در شهرستانهای نیشابور و کاشمر به میزان حدود ۴ میلی متر گزارش شده است.

وی گفت: از امشب بارشهای رگباری باران در خراسان رضوی شدت می گیرد و بر اساس تحلیل نقشه ها و مدلهای هواشناسی با نفوذ سامانه بارشی و گسترش جریانات ناپایدار، بیشترین حجم بارشها پنجشنبه شب و جمعه شب به ویژه در نوار شرقی و نیمه جنوبی استان رخ خواهد داد.

قاینی پور افزود: بارشهای برف و باران به تناوب تا اواخر وقت شنبه هفته آینده در خراسان رضوی تداوم دارد که در برخی ساعات با افزایش ابرناکی و رعد و برق همراه خواهد بود.

به گفته وی در این مدت آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها بر اثر بارشهای رگباری توام با رعد و برق در خراسان رضوی پیش بینی شده است.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی نیز گفت: وزش باد به نسبت شدید تا شدید همراه با بارشهای رگباری به طور متناوب و با احتمال ایراد خسارت به ویژه در نیمه جنوبی و نوار شرقی استان پیش بینی شده است.

زهرا مبشری با اشاره به نوسان چند درجه ای دما در خراسان رضوی طی روزهای آینده افزود: بیشینه دمای امروز مشهد ۱۲ درجه سلسیوس پیش بینی شده است که نسبت به روز گذشته سه درجه کاهش دارد.

او ادامه داد: بیشینه دمای مشهد برای روز جمعه هفته کنونی ۱۵ درجه پیش بینی شده است.

مبشری گفت: ریوش با کمینه دمای دو درجه زیر صفر و سرخس با بیشینه دمای ۲۲ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد