اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بارش باران در ۱۳ شهرستان خراسان رضوی

بارش باران در ۱۳ شهرستان خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در اینبارش باران در 13 شهرستان خراسان رضوی مدت در شهرستانهای قوچان، سرخس، گلمکان، مشهد، نیشابور، تربت حیدریه، کاشمر، درگز، جغتای، بردسکن، بجستان، تایباد و سبزوار باران باریده است.

یحیی قاینی پور افزود: بیشترین بارش باران طی این مدت در شهرستانهای نیشابور و کاشمر به میزان حدود ۴ میلی متر گزارش شده است.

وی گفت: از امشب بارشهای رگباری باران در خراسان رضوی شدت می گیرد و بر اساس تحلیل نقشه ها و مدلهای هواشناسی با نفوذ سامانه بارشی و گسترش جریانات ناپایدار، بیشترین حجم بارشها پنجشنبه شب و جمعه شب به ویژه در نوار شرقی و نیمه جنوبی استان رخ خواهد داد.

خبر جدید  جنگ با هویت فرهنگی و معنوی مشهد به نفع چه کسی است؟

قاینی پور افزود: بارشهای برف و باران به تناوب تا اواخر وقت شنبه هفته آینده در خراسان رضوی تداوم دارد که در برخی ساعات با افزایش ابرناکی و رعد و برق همراه خواهد بود.

به گفته وی در این مدت آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها بر اثر بارشهای رگباری توام با رعد و برق در خراسان رضوی پیش بینی شده است.

خبر جدید  برنامه ریزی لازم برای خدمت‌رسانی شایسته به زائران خارجی در سفر اربعین

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی نیز گفت: وزش باد به نسبت شدید تا شدید همراه با بارشهای رگباری به طور متناوب و با احتمال ایراد خسارت به ویژه در نیمه جنوبی و نوار شرقی استان پیش بینی شده است.

زهرا مبشری با اشاره به نوسان چند درجه ای دما در خراسان رضوی طی روزهای آینده افزود: بیشینه دمای امروز مشهد ۱۲ درجه سلسیوس پیش بینی شده است که نسبت به روز گذشته سه درجه کاهش دارد.

خبر جدید  آغاز جشن‌های هفته وحدت ویژه زائران ایرانی و غیرایرانی در حرم مطهر رضوی

او ادامه داد: بیشینه دمای مشهد برای روز جمعه هفته کنونی ۱۵ درجه پیش بینی شده است.

مبشری گفت: ریوش با کمینه دمای دو درجه زیر صفر و سرخس با بیشینه دمای ۲۲ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *