اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بارش برف در شهرهای خراسان رضوی/رانندگان احتیاط کنند

بارش برف در شهرهای خراسان رضوی/رانندگان احتیاط کنند

به گزارش خبرنگارمهر، ورود سامانه جدید بارشی به خراسان رضوی از بعدازظهر سه شنبه موجب بارش برف در بیشتر شهرهای شمالی و مرکزی این استان شده و چهره این مناطق را زمستانی کرد.

بارش برف همچنین موجب لغزندگی سطح جاده های خراسان رضوی شد و پلیس راه استان از رانندگان خواسته از سفرهای غیرضرور اجتناب کرده و در صورت لزوم با احتیاط در جاده ها تردد کنند.

بارش برف سه شنبه شب درجاده های مشهد – تربت حیدریه، قوچان – سبزوار، قوچان – چناران و جاده درگز گزارش و پیش بینی شده بارش ها طی ساعات آینده شدت پیدا کند.

هواشناسی خراسان رضوی نیز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد طبق بررسی نقشه‌ها و مدل های هواشناسی از روز سه شنبهبا گسترش سامانه بارشی به استان انتظار می‌رود ضمن افزایش ابرناکی و شدت وزش باد شاهد شروع بارش برف و باران در خراسان رضویباشیم که با گسترش جریانات شمالی، کاهش دما به صورت میانگین ۱۰ تا ۱۲ درجه سلسیوس نیز در استان پیش‌بینی می‌شود.

این سامانه بارشی تا بعدازظهر چهارشنبه فعال خواهد بود اما عمده بارش‌ها در فاصله زمانی سه شنبه شب تا قبل از ظهر چهارشنبه انجام خواهد شد.بارش برف و باران همراه با وزش باد و کولاک، لغزندگی محورها، تشکیل مه و کاهش دید، اختلال در سیستم حمل و نقل استان را به همراه خواهد داشت.

بیشترین حجم بارش نیز در شهرستان‌ها و توابع مشهد، فریمان، کلات، اطراف تربت‌حیدریه و سرخس همچنین توابع باخرز، تایباد، خواف و درگز پیش‌بینی شده است.

کد خبر ۴۵۴۷۱۴۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  کارگران نقش مهمی در رونق تولید دارند
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *