اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بارش برف ۸ شهرستان خراسان رضوی را فرا گرفت

بارش برف ۸ شهرستان خراسان رضوی را فرا گرفت

یحیی قاینیپور در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: در قوچان، گلمکان، مشهد، نیشابور، تربت جام، فریمان، جغتای و تایباد در ۲۴ ساعت گذشته بین یک تا ۱۵ سانتیمتر برف باریده است.

وی افزود: پس از فریمان بیشترین بارش برف در تایباد به ارتفاع ۱۴ سانتیمتر و در نیشابور و جغتای هر کدام بین ۱۰ تا ۱۱ سانتیمتر بوده است. ارتفاع برف بر زمین نشسته در مشهد نیز دو سانتیمتر است.

رئیس مرکز پیشبینی اداره کل هواشناس خراسان رضوی گفت: همچنین باران از دیشب تا امروز ۲۴ بهمن در ۱۷ شهرستان این استان باریده که بیشترین حجم آن در تایباد به میزان ۲۶ میلیمتر ثبت شد. پس از تایباد نیز سرخس با ۲۱ میلیمتر و خواف با ۱۸ میلیمتر بیشترین بارندگی را داشته اند. حجم بارش باران در مشهد نیز در همین مدت ۱۱ میلیمتر بوده است.

وی افزود: فعالیت سامانه بارشی در خراسان رضوی تا صبح فردا پنجشنبه به ویژه در نوار شرقی و جنوبی استان به صورت برف و باران ادامه دارد.

خبر جدید  خراسان‌رضوی|قدیمی‌ترین بنای تاریخی شهرستان سبزوار وضعیت خوبی ندارد

قاینیپور همچنین به روند افزایشی دمای روزانه هوا در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: بر این اساس بیشینه دمای امروز هوای مشهد پنج درجه سلسیوس پیشبینی شده که نسبت به دیروز دو درجه افزایش دارد. کمینه دمای هوای این شهر نیز امشب به پنج درجه زیر صفر میرسد که نسبت به شب گذشته کاهش دارد.

خبر جدید  امام جمعه مشهد: برخی لاابالی‌گری‌ها و بی‌حجابی‌ها دهن‌کجی به نظام و انقلاب است

رئیس مرکز پیشبینی اداره کل هواشناس خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باخرز با کمینه دمای چهار درجه سلسیوس و مه ولات با بیشینه دمای ۱۰ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوند. بیشترین شدت وزش باد نیز در این مدت از بردسکن با سرعت ۶۸ کیلومتر بر ساعت گزارش شد.

خبر جدید  وزیر ارتباطات: نخستین پارک توسعه اقتصاد دیجیتال کشور در شهر مشهد افتتاح می‌شود

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *