اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بازآفرینی بافتهای ناکارآمد شهری گامی برای تحقق عدالت اجتماعی است

بازآفرینی بافتهای ناکارآمد شهری گامی برای تحقق عدالت اجتماعی است

علی لاریجانی در پیامی به همایش ملی بررسی تجارب باز آفرینی شهری که امروز چهارشنبه در سبزوار در حال برگزاری است افزود: باز آفرینی بافتهای ناکارآمد شهری یکی از بسترهای تبلور اقتصاد مقاومتی با مشارکتهای مردمی و بخش غیردولتی در شهرهاست.
وی ادامه داد: امروزه بخش قابل توجهی از بافتهای قدیمی و حاشیه ای شهرها چهره و سیمای مناطق را به وضعیتی نامطلوب و تاسف برانگیز تبدیل کرده است و در صورت عدم اتخاذ سیاستها و تدابیر جدی و سریع مدیریتی تحقق توسعه پایدار شهری غیرممکن خواهد بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این پیام آورده است: برای ساماندهی بافتهای مذکور اتخاذ سیاستها و راهبردهای واقع بینانه در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و کالبدی در راستای تجدید حیات آنها سرنوشت ساز خواهد بود و این همایش می تواند بستری برای ارائه راه حل این مشکلات باشد تا از گسترش این مسائل به سایر نقاط شهری در کشور جلوگیری شود.
لاریجانی افزود: با توجه به این که انجام برنامه های بازآفرینی شهری به توسعه شهرها، ارتقا کیفیت زندگی شهری، مشارکت شهروندی، محله گرایی، هویت گرایی و در نهایت توسعه پایدار شهری و منطقه ای کمک می کند ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
وی ادامه داد: همایش حاضر می تواند گامی در جهت کمک به ارائه راهکارهای نظری بازآفرینی شهری و تحقق اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ جمهوری اسلامی ایران در حوزه مدیریت و برنامه ریزی شهری کشور باشد تا تحقق مولفه های توسعه پایدار شهری و منطقه ای که دغدغه همه متخصصان، مدیران و برنامه ریزان شهری کشور است را تسهیل کند.
لاریجانی افزود: برگزاری این همایش با تاکید بر تجربه سبزوار، در واقع فرصت مغتنمی در جهت بهره مندی از تجربیات و نقطه نظرات تمامی کارشناسان و صاحبنظران در امر باز آفرینی شهرها و تدوین نقشه راه در این بخش است.
همایش ملی بررسی تجارب بازآفرینی شهری با حضور مسئولان کشوری و استانی روزهای هشتم و نهم اسفند ماه در سبزوار برگزار می شود.
۱۹۲۲/۷۴۹۵/۸۱۴۵

خبر جدید  طی سه حادثه رانندگی در نیشابور 18 نفر مصدوم شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *