اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

بازار لوازم خانگی اشباع شده است

بازار لوازم خانگی اشباع شده است

رییس اتحادیه لوازم خانگی مشهد گفت: زمانی که عنوان می‌کنیم فضای کسب و کار خوب نیست به این معنا بوده که فضای کاری ما اشباع شده است.

مجید کساییان در گفت‎وگو با ایسنا در خصوص وضعیت بازار صنف لوازم خانگی اظهار کرد: بر بازار فروش لوازم خانگی رکود حاکم بوده و نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد افت کرده‌ایم، یعنی مغازه‌ها و واحدهای صنفی بیشتری باز شدند و سهم واحدهای صنفی از خرید کم شده است.

وی با بیان اینکه زمانی که عنوان می‌کنیم فضای کسب و کار خوب نیست به این معنا بوده که فضای کاری ما اشباع شده است، عنوان کرد: با توجه به بخشنامه جدیدی که به دست ما رسیده مبنا آن بر این بوده که تا پایان فرودین سال جاری هیچگونه افزایش قیمتی را شاهد نخواهیم بود.

خبر جدید  برگزاری یازدهمین اجلاس سالانه بزرگداشت غدیر در مشهد

رییس اتحادیه لوازم خانگی مشهد در خصوص تعطیلی بعضی از واحدهای تولیدی صنف لوازم خانگی تاکید کرد: همچنین باتوجه به وضعیت بازار ما شاهد تعطیلی بعضی از واحدهای اجاره‌ای بودیم.

وی تصریح کرد: هیچ تسهیلات و یارانه‌ای برای کمک به واحدهای ما در اختیار ما قرار نگرفته و بانک‌ها نیز مانند گذشته بر اساس سود بالای ۱۸ درصد با ما رفتار می‌کنند.

خبر جدید  استفاده از ظرفیت روحانیت در کاهش آسیب‌های اجتماعی

رییس اتحادیه لوازم خانگی مشهد گفت: اگر تسهیلاتی با درصد پایین‌تری را در اختیار ما قرار دهند باعث می‌شود تولید کارخانجات رونق بیشتری داشته باشد.

کساییان با اشاره به اینکه من در همین جا اعلام می‌کنم محصولات تولیدی لوازم خانگی توان رقابت با نمونه‌های خارجی را دارد، ادامه داد: همچنین کالاهای داخلی از نظر شکل، زیبایی، کیفیت و خدمات پس ازفروش برتر با نمونه مشابهه خارجی آن توان رقابت دارد.

وی در خصوص صادرات لوازم خانگی استان نیز بیان کرد: همچنین در سال جاری شاهد صادرات به نسبت خوب لوازم خانگی به کشورهای افغانستان، هرات و ترکمنستان بودیم و عمده‌ترین کالای صادراتی ما یخچال است.

خبر جدید  بدهی 100 هزار میلیارد ریالی سازمانهای بیمه به بیمارستانها

رییس اتحادیه لوازم خانگی مشهد با بیان اینکه ما انواع لوازم خانگی را در بازار در اختیار مردم قرار داده‌ایم، اظهار کرد: مردم توان خرید ندارند و نگاه بانک‌ها به وام‌هایی که می‌دهند به دید سرمایه‌ای بوده و این نگاه به عقیده من باید حذف شود و نگرش آن خدماتی باشد تا تولیدکنندگان داخلی جهش پیدا کنند.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *