اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بازسازی گلزار شهدای دارای یک تا سه شهید در خراسان رضوی

بازسازی گلزار شهدای دارای یک تا سه شهید در خراسان رضوی

بازسازی گلزار شهدای خراسانرضوی دارای یک تا سه شهیدحجتالاسلام حسین معصومی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در گفتوگو با ایکنا از خراسان رضوی، با بیان اینکه مهمترین خواسته خانوادههای شهدا و ایثارگران اشتغال است، گفت: رسیدگی به وضعیت اشتغال، درمان، مسکن و بازسازی گلزار شهدا به عنوان اولویتها در دستور کار اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی قرار دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه ۷۰۰۰ نفر از فرزندان ایثارگر، شاهد و جانباز بالای ۲۵ درصد در خراسان رضوی بیکار هستند، گفت: این آمار به غیر از بیکاری فرزندان جانباز زیر ۲۵ درصد است.
وی با بیان اینکه در مراجعه حضوری و دیدار با ایثارگران و خانواده شهدای شهرستان خوشاب ۵۰ نفر متقاضی اشتغال بودند در حالی که در سامانه بنیاد ۲۰ نفر برای اشتغال ثبت شده خاطرنشان کرد: در کمیتهای که ذیل کمیته اشتغال شهرستان تشکیل خواهد شد، مشکل تک تک این افراد بررسی و به آن رسیدگی خواهد شد.
معصومی با اشاره به تغییرات بیمه خانوادههای ایثارگران و شهدا گفت: از ابتدای آبانماه سال جاری تمام افراد شاغل در ادارات و سازمانها تعهدات بیمه خدمات تکمیلی آنها بر عهده اداره مربوطه قرار گرفته و باید از طریق آنها انجام شود و بیمه افراد غیرشاغل با بنیاد شهید است.
رئیس بنیاد شهید خراسان رضوی با اشاره به اینکه افرادی که به درصد جانبازی خودشان اعتراض دارند میتوانند کتبا درخواست دهند تا در کمیسیون مربوطه که هر سه سال یک بار تشکیل میشود رسیدگی شود، افزود: برای جانبازان زیر ۲۵درصد خدماتی نظیر بیمه، تسهیلات مسکن و امتیاز ۵درصدی برای فرزندانشان در صورتی که در آزمونهای استخدامی شرکت کنند و داری مدرک کارشناسی به بالا باشند، تعلق میگیرد.
وی با بیان اینکه با سرکشی مسئولان از شهرستانها و حضور آنها در جمع خانوادههای شهدا مراجعات مردمی به مرکز استان بسیار کم شده گفت: از پرداخت وامهای بلاعوض نتیجه خوبی نگرفتیم و در حال حاضر ترجیحا وام قرضالحسنه ۴درصد و وام اشتغال ۶درصد با کمک فرمانداریها پرداخت می‎شود.
بازسازی گلزار شهدای ۱ تا ۳ شهید تا پایان سال
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در رابطه با بازسازی گلزار شهدا گفت: تا پایان سال ۹۷ تمام گلزارهای شهدای دارای یک تا ۳ شهید در خراسان رضوی ساماندهی و بازسازی خواهند شد.
معصومی با اظهار اینکه برای مرمت و بازسازی این گلزار شهدا مصوب شد از محل اعتبارات دولتی و مردمی هزینه شود افزود: جهت اقدام عملی این کار دهیاران در قالب هیات امنا به آن رسیدگی خواهند کرد و در شهرستان خوشاب فرماندار این شهرستان پیگیر تکمیل موضوع هستند.
وی بعد از رسیدگی به مشکلات جانبازان شهرستان خوشاب در رابطه با مشکل نبود پزشک متخصص در این شهرستان برای جانبازان و مشکلات دریافت داروی مصرفی آنها گفت: تصمیم گرفته شد با همکاری بیمه دی تا زمانی که پزشک متخصص در این شهرستان حضور ندارد داروی جانبازان با نسخه پزشک عمومی نیز پرداخت شود.
معصومی با اشاره به مشکل جانبازان و ایثارگران در خوشاب درباره دریافت وام مسکن به دلیل مشکلات سندی در این شهرستان بیان کرد: بانکها برای پرداخت وام ۶۰ میلیون تومانی سند میخواهند و باید اختلاف موجود بر سر املاک با بنیاد مستضعفان در این شهرستان را با مدیران استانی بررسی و به یک راه حل برسیم.

خبر جدید  پارکینگ‌های الیت مشهد برای اهداکنندگان خون رایگان می‌شود

انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *