اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بازی یکی از بهترین ابزار یادگیری در دوران کودکی است

بازی یکی از بهترین ابزار یادگیری در دوران کودکی است

به گزارش خبرنگار مهر، رضوان حکیم زاده روز شنبه در اولین جشنواره فیلم‌های پنج دقیقه‌ای تکالیف مهارت محور که در پردیس سینمایی ویلاژتوریست مشهد برگزار شد اظهار کرد: محیط مدرسه باید به گونه‌ای باشد که کودکان با روش‌های گوناگون، آموخته‌های محیط مدرسه را به واقعیات زندگی ارتباط دهند.

وی افزود: برای ایجاد محیط‌های متنوع در مدارس باید فضای فیزیکی مدرسه، فضای آکادمیک، یادگیری و یاددهی، جو روانی، عاطفی و احساس دانش آموز تغییر کند و ارتقا مدیریت مدرسه تغییر رویکردها و شیوه‌های آموزشی و تربیتی در مدارس طبق سند بنیادین دنبال می‌شود.

خبر جدید  واژگونی تریلی در جاده قوچان به مشهد جان یک نفر را گرفت

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در این راستا اقداماتی از جمله داستان نویسی به جای رونویسی پیک نوروزی، اجرای برنامه ویژه مدرسه، اجرای طرح بازی و یادگیری و انجام تکالیف مهارت محور در دستور کار است.

حکیم زاده اظهارکرد: طبق سند تحول بنیادین بازی یکی از بهترین ابزار برای یادگیری در دوران کودکی محسوب می‌شود که از طریق اسباب بازی‌های لوکس و گران قیمت انجام نمی‌گیرد بلکه از طریق دست سازه‌ها و وسایل ساده که به دست خود دانش آموزان ساخته شده انجام می‌شود.

خبر جدید  تجمع در شهرهای خراسان رضوی در اعتراض به گرانی

وی بیان کرد: مدرسه جو روانی و اجتماعی دارد و نباید آن را نادیده گرفت زیرا ریشه بسیاری از بزه‌ها و آسیب‌های اجتماعی توجه نکردن به جو روانی و اجتماعی مدارس است.

کد خبر ۴۵۶۳۶۷۷


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *