خراسان ما
خراسان ما

باسوادی بیش از ۹۷ درصد در خراسان رضوی

باسوادی بیش از ۹۷ درصد در  خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ۹۷ و ۳ دهم درصدباسوادی بیش از 97 درصد در  خراسان رضوی جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال این استان باسواد هستند.

مصطفی اسدی در مراسم گشایش سه مرکز یاددهی و یادگیری در کاشمر افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۸۳ مرکز یاددهی و یادگیری در خراسان رضوی افتتاح شده است که امیدواریم تا پایان سال به ۱۰۰ مرکز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی رتبه اول کشور را در زمینه تعداد مراکز یادگیری و یاددهی به خود اختصاص داده است، گفت: یک پنجم مراکز یادگیری و یاددهی کشور در خراسان رضوی قرار دارد.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: دو سال پیش ۳۷ مرکز یاددهی و یادگیری در خراسان رضوی فعال بود.

اسدی افزود: در مراکز یادگیری و یاددهی دو نوع آموزش مهارتی نظری شامل سبک زندگی و حقوق شهروندی و عملی شامل مانند قالیبافی و کیف دوزی آموزش داده می شود.

وی گفت: کلاس های آموزش فنی و حرفه ای در مراکز یاددهی برگزار می شود و افراد میتوانند پس از دریافت گواهینامه وام خود اشتغالی بین سه تا پنج میلیون تومان و در صورت استمرار بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: به هر نوع مهارتی که منجر به اشتغال و ایجاد کسب و پیشه شود و امکان آموزش در داشته باشد مجوز فعالیت داده می شود.

در این مراسم سه مرکز یاددهی و یادگیری در شهر کاشمر و روستای های فروتقه و قوژد این شهرستان افتتاح شد.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد