اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

باند سرقت مسلحانه ۷ میلیارد تومانی در مشهد متلاشی شد

باند سرقت مسلحانه ۷ میلیارد تومانی در مشهد متلاشی شد

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری گردانندگان باند سرقت مسلحانه ۷ میلیارد تومانی از یک تبعه خارجی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار “قادر کریمی” در تشریح این خبر گفت: ۶ مردادماه سال گذشته یک راننده تاکسی بین شهری که از “تایباد” عازم “مشهد” بود با یک‌دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ نقره ای در جاده مواجه شد که سرنشینان آن، خودروی تاکسی را با تهدید اسلحه متوقف کردند.

وی افزود: ۳ سرنشین پژو ۴۰۵ با تهدید اسلحه و با توسل به زور از سرنشین تاکسی که یک تبعه خارجی بود مقادیر زیادی ریال سعودی، درهم امارات و دینار کویت به ارزش تقریبی ۷ میلیارد تومان همراه گذرنامه وی به سرقت برده و متواری شدند.

گزارش سرقت به فوریت های پلیسی ۱۱۰

فرمانده ارشد انتظامی استان خراسان رضوی گفت: با گزارش این سرقت مسلحانه به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و اهمیت موضوع، طرح مهار بلافاصله به اجرا گذاشته شد و مشخصات ظاهری سارقان و خودروی آنها به تمامی تیم‌های گشتی پلیس استان خراسان رضوی و استان‌های همجوار اعلام شد. سارقان هیچ سرنخی از خود بر جای نگذاشته بودند و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت مسلحانه ادامه یافت.

خبر جدید  حضور نمایندگان فدراسیون جهانی جودو در مشهد

سردار کریمی خاطرنشان کرد: کارآگاهان ورزیده مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی در چند مرحله به شهرستان تایباد و گمرگ مرز “دوغارون” اعزام شدند و با هوشمندی به تحقیقات علمی، فنی و پلیسی خود ادامه دادند.

سرنخ فرار سارقان به کشور ترکیه رسید

فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: پلیس در ادامه تحقیقات به سرنخ هایی رسید که منجر به شناسایی ۲ تن از عاملان اصلی این باند سرقت مسلحانه شد. ردزنی‌های اطلاعاتی کارآگاهان حاکی از آن بود که این ۲ متهم به کشور “ترکیه” گریخته‌اند.

خبر جدید  عوامل ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه شناسایی شود

سردار کریمی گفت: بررسی‌های بعدی پلیس مشخص کرد عاملان سرقت قبل از سفر با مراجعه به یک صرافی، بخشی از وجوه سرقتی را به ریال تبدیل و یک‌دستگاه تریلر و خودروی سواری گران‌قیمت نیز خریداری کرده‌اند.

دستگیری ۲ گرداننده باند در مشهد

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: پس از گذشت ۱۹ ماه از وقوع این سرقت، کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان و ماموران انتظامی تربت جام و پلیس “فریمان” همچنان به ردزنی های گسترده اطلاعاتی خود در این رابطه ادامه دادند و به اطلاعاتی دست یافتند که خبر از بازگشت متهمان به ایران و اختفای آنها در مشهد می‌داد.

وی خاطرنشان کرد: پس از گمانه زنی‌های زیاد درباره محل تردد این ۲ سارق و کنترل و مراقبت‌های پوششی، محل اختفای این افراد شناسایی و پلیس در اقدامی غافلگیرانه، آنها را دستگیر کرد.

این مقام انتظامی گفت: ۲ متهم در برابر شواهد و مستندات موجود به سرقت مسلحانه با همدستی ۳ نفر دیگر اعتراف کردند.

خبر جدید  نیروهای آموزش دیده بومی در صنایع نفت و گاز جذب شوند

دستگیری ۳ عضو باند در تربت جام

فرمانده انتظامی خراسان رضوی اظهار داشت: فرماندهی انتظامی شهرستان تربت جام در عملیاتی مشترک با فرماندهی انتظامی شهرستان فریمان و کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی وارد عمل شده و در آخرین مرحله از این عملیات، پس از چندین ساعت کنترل و مراقبت های نامحسوس ۳ عضو دیگر این باند دستگیر و در بازرسی ها ۲ دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ و ۲۰۶  نیز کشف شد.

سردار کریمی با تقدیر از تلاش های فرماندهی انتظامی شهرستان های تربت جام ، فریمان و کارآگاهان پلیس آگاهی استان گفت: تحقیقات کارآگاهان برای کشف ابعاد مجهول این سرقت مسلحانه ادامه دارد.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *