روانشناس و کارشناس ارشد مشاوره خانواده گفت: باید برای هر دانشجو از بدو ورود به محیط دانشگاه و خوابگاه دانشجویی پرونده سلامت تشکیل شود. " />باید برای دانشجویان پرونده سلامت تشکیل شود | اخبار مشهد خراسان ما - Part 61385
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

باید برای دانشجویان پرونده سلامت تشکیل شود

باید برای دانشجویان پرونده سلامت تشکیل شود

سارا گلستانی در گفتگو با خبرنگار گروه استانهای خبرگزاری آنادرباره دایرشدن مشاوره روانشناسی در خوابگاههای دانشجوییاظهار کرد: هرجاکه انسانها در تعامل با یکدیگر هستندو با هم زندگی میکنند به وجود مشاور و مشاوره نیاز است.

وی اضافه کرد: کارکرد خدمات روانشناختی و مشاوره این است که وقتی فرددر روابط خود با دیگران دچار تعارض یا مشکلات هیجانی میشودبا دشواری تصمیم میگیرد. بنابراینباید به ویبرای رویارویی با این چالشها کمک کردیا اینکه مهارتهای زندگی را آموخت.

خبر جدید  کوچ دانشجویان خوابگاهی فنی حرفه‌ای نیشابور به خانه‌های اجاره‌ای / افزایش ظرفیت خوابگاهی از سال آینده

همه مشاغل و اصناف به مشاوره نیاز دارند

مدرس جهاد دانشگاهی عنوان کرد: نه تنها در خوابگاه دانشجویی؛ بلکه در مشاغل، هرجاییکه انسانهادر کنار هم هستند به مشاوره و خدمات روانشناسی نیاز است.

گلستانی بیان کرد: پیشنهاد میکنم برای هر دانشجو از بدو ورود به محیط دانشگاه و خوابگاه، پرونده سلامت دانشجویی تشکیل ووضعیت سلامت روانی دانشجویان ثبت شود و اگر در این روند، دانشجویی دچار مشکل بود، اعطای تسهیلات لازم برای وی در اولویت باشد.

خبر جدید  طلاب خراسان رضوی به اردوی جهادی می‌روند

وی یادآور شد: به نظرم استادان و کارمندان مراکز آموزش عالی نیز باید پرونده سلامت روحی و روانی داشته باشند؛ چراکهآنها نیز به مراقبتهای بهداشت روان احتیاج دارند.اگر قرار است واحد مشاوره در دانشگاهها و خوابگاههای دانشجویی راهاندازی شود، نباید یکجانبه و فقط مخصوص دانشجوها باشد، بلکه باید کارکنان و استادان نیز زیرپوشش قرار گیرند.

خبر جدید  توجه جدی به حفظ اطلاعات ذخایر ژنتیکی کشور

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۱۱۷/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *