اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

باید در خصوص ارتقای بهره‌وری آب یک مدیریت همه‌جانبه پیش بگیریم

باید در خصوص ارتقای بهره‌وری آب یک مدیریت همه‌جانبه پیش بگیریم

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: باید در خصوص ارتقای بهره‌وری آب یک مدیریت موزون و همه‌جانبه پیش بگیریم.

شعار سال: رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: باید در خصوص ارتقای بهره‌وری آب یک مدیریت موزون و همه‌جانبه پیش بگیریم.

مجتبی مزروعی در خصوص اقدامات انجام شده برای کاهش مصرف آب از طریق الگو کشت اظهار کرد: در این راستا باید از تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها به ویژه توسعه تکنولوژی و روش‌های نوین نظیر شبکه‌های آبیاری، کشت گلخانه‌ای و مباحث مکانیزاسیون بهره ببریم.

خبر جدید  جاذبه‌های گردشگری خطه شریعتی را دریابیم

وی ادامه داد: از مهم‌ترین مطالب در این حوزه نوع کشت بوده که باید بدانیم در این راستا باید چه نوع کشتی داشته باشیم که با حداقل آب تولید مناسبی را انجام دهیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: در سنوات قبل برنامه‌ای را برای کل استان تحت عنوان «الگو کشت» برای تمامی شهرستان‌ها تدوین کردیم و به مدیران شهرستان‌ها ابلاغ کرده و برای فرمانداری‌ها نیز رونوشت آن را ارسال کردیم.

مزروعی خاطرنشان کرد: براساس این برنامه کاهش بعضی از کشت‌ها، اضافه کردن کشت‌های دیگر و افزایش سطوح جدیدی از کشت محصولاتی مانند گل‌محمدی، گیاهان دارویی، عناب، سنجد، زعفران و گیاهان دارویی پیش‌بینی شده که در حال حاضر مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها براساس اعتبارات، امکانات و تسهیلات در این جهت هدف‌گذاری و حرکت می‌کنند.

خبر جدید  طرح کنترل باک خودروهای سواری در مرز دوغارون اجرا می‌شود

وی با بیان اینکه در شهرستان مه‌ولات به صورت پایلوت نیز طرح تفصیلی الگو کشت تدوین شده است، تصریح کرد: این طرح شامل مطالعه کامل و همه جانبه برای هر مزرعه، شرایط آب و خاک، اقلیم، منابع آبی و بهترین کشت‌هایی است که وضعیت خوبی دارد و ضروری است این مطالعات در کل استان تعمیم پیدا کند.

خبر جدید  احیای قصه‌خوانی در دانش‌آموزان از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها بر اساس اعتبارات، امکانات و تسهیلات در این جهت هدف‌گذاری و حرکت می‌کنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۱۹دی ۹۶، کدمطلب:۹۶۱۰۱۹۱۰۱۳۱، www.isna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *