اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

برازنده مشهد نیست که مرکز اسناد نداشته باشد

برازنده مشهد نیست که مرکز اسناد نداشته باشد
برای مشهد برازنده نیست که مرکز اسناد نداشته باشدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی اشرف بروجردی امروز در آیین افتتاح کتابخانه مرکزی استان خراسان رضوی در سالن اجتماعات همین کتابخانه اظهار کرد: یک کتابخانه ملی در کشور بیشتر نداریم که مرکز ثقل و مخزن دانشی است که در ایران و جهان به وجود می آید و ما می توانیم آن را آنجا نگهداری کرده و در اختیار طالبان علم قرار دهیم.
وی ادامه داد: خواهش ما این است که کتابخانه به عنوان مرجع علمی در کشور و به عنوان پایگاهی که منابع علمی را در اختیار دارد، محل تضارب آرا و اندیشه ها باشد. آنچه از کتابخانه ها انتظار است، این است که اصحاب فرهنگ و اندیشمندان که کم هم نیستند، بتوانند باورها و اندیشه های خود را در این مکان عرضه کنند و در اختیار دیگران قرار دهند تا از این ها برای توسعه علم در کشور مدد گرفته شود. در برنامه و چشم انداز ۱۴۰۴ آنچه که به عنوان یکی از برنامه های اصلی بشمار می رود، یکی از اهداف این است که جمهوری اسلامی بتواند در منطقه در حوزه علم دومین باشد.
بروجردی خاطرنشان کرد: چنین رویکردی نیازمند همراهی برای ظهور و بروز این مساله است. خواهش ما از این مجموعه ای که افتتاح شده این است که اتاق هایی در آن تعبیه شود و روزانه به همه مراجعین اعلام شود، یک استاد اینجا برای بهره برداری مردم از یافته های وی مستقر است. ما در کتابخانه ملی یکشنبه های کتابخانه ملی داریم. امیدواریم نهاد کتابخانه های عمومی این استان نیز بتواند این شرایط را ایجاد کند تا این گپ و گفت در این مکان برگزار شود.
مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه استان خراسان رضوی و مشهد یکی از شعب سازمان اسناد کتابخانه ملی را درون خود دارد که معین ۳ استان است، گفت: ما پایگاهی را راه اندازی کرده ایم برای حفظ میراث ملی خود یعنی سند؛ در حال حاضر اسناد مغفول مانده است. همین اواخر در موزه مرحوم هاشمی توانستیم اسناد شورای انقلاب را رونمایی کنیم که همه صورت جلسات با دستخط جناب دکتر شیبانی رونمایی و تحویل سازمان شد.
بروجردی تصریح کرد: همانطور که برازنده مشهد نیست که کتابخانه کوچکی داشته یا نداشته باشد و افتتاح این کتابخانه جبران این کمبود را کرد، برای این شهر برازنده نیست که مرکز اسناد کاملی هم نداشته باشد. چندین سال است که مشکلی برای مرکز اسناد این شهر داریم. ساختمان این مرکز مساله حقوقی دارد که چند نفر در آن دخیل هستند. یکی دکتر صالحی، وزیر فرهنگ، شهرداری مشهد و دیگری استانداری است. سند امر مهمی است و باید در اختیار مردم قرار گیرد.

انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

خبر جدید  ویژه برنامه‌های سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در حرم رضوی تشریح شد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *