اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

برای مقابله با کم آبی باید وحدت رویه داشته باشیم

برای مقابله با کم آبی باید وحدت رویه داشته باشیم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی عصر یکشنبه در جلسه همیاران آب خراسان رضوی در مشهد برای مقابله با کم آبی باید وحدت رویه داشته باشیمافزود: معین های اقتصادی هر منطقه نیز در خصوص مقابله با کم آبی به کمک می آیند و مسئولیت می پذیرند.
وی با بیان این که باید مسئولیت هر دستگاه و برنامه آن برای مقابله با کم آبی مشخص باشد ادامه داد: علاوه بر داشتن برنامه عمل گرایانه و عالمانه باید به مردم هم آموزش دهیم و کشاورزان نیز در این زمینه توجیه شوند.
استاندار خراسان رضوی گفت: در موضوع مقابله با کم آبی، بخش کشاورزی اهمیت دارد و باید روی این بخش تمرکز شود چون قرار نیست همه چیز در استان تولید شود و باید مشخص شود که در هر شهر و دشت تولید چه محصولات کشاورزی مقرون به صرفه است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی هم گفت: از ۳۷ حوضه آبریز استان، ۳۴ منبع کم آب شده است که مشکلاتی در زمینه ترک و نشست زمین ایجاد کرده است.
محمد علایی افزود: ۸۶ درصد مصرف آب استان در بخش کشاورزی، ۸ درصد در بخش شرب، ۲ درصد در بخش صنعت و ۴ درصد در بخش خدمات به مصرف می رسد.
وی ادامه داد: در سال ۱۳۴۵ چاه های خراسان رضوی در عمق ۳۰ متری به آب می رسید و اکنون با بیش از ۲۰۰ متر عمق به آب می رسد و از آن زمان تا کنون بیش از ۳۲ میلیارد متر مکعب آب از دشت مشهد اضافه برداشت شده است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  ضرورت توسعه همه جانبه مناسبات بین دو کشور ایران و عراق
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *