اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

بردسکن در مثلث اقتصادی استان جز منطقه ۱۱ قرار گرفت

بردسکن در مثلث اقتصادی استان جز منطقه ۱۱ قرار گرفت

سرپرست فرمانداری بردسکن گفت: بردسکن در مثلث اقتصادی استان جز منطقه ۱۱ قرار گرفت.

به خبرنگار ایلنا از بردسکن، دکتر ابراهیم قاسم پور در جمع صاحبان واحدهای معدنی ، تولیدی و صنعتی این شهرستان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در سرعت بخشیدن به اقتصاد مقاومتی و نگاه دولت گفت: یکی از بخش های مختلف تولیدی برای پیشبرد و پایدار کردن توسعه اقتصادی است که دراین رابطه مثلث های اقتصادی در استان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران در نوک پیکان تولید کشور هستند گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی در مجموعه شهرستان بردسکن با رویکرد مردم محوری است و می طلبد بانک ها که به عنوان موتور محرکه اقتصاد می باشند در تقویت این بخش اهتمام داشته باشند.

خبر جدید  کمبود شدید معلم در آموزش و پرورش کوهسرخ / احتمال تعطیلی برخی مدارس

سرپرست فرمانداری بردسکن با اشاره به وجود ۳۳ معدن در این شهرستان گفت: معادن بردسکن از دخائر غنی مس ، طلاء و سنگ آهن برخوردار هستند و بخش خصوصی توانسته بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان دراین بخش سرمایه گذاری داشته باشد.

وی مشکلات اکثر واحدهای تولیدی را تامین نقدینگی اعلام کرد و گفت: افق توسعه شهرستان بردسکن با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود بخش کشاورزی است که از جمله آن می توان به اولین تولید کننده محصول انجیر، زیتون ، زیره سیاه و رتبه های دوم در تولید انار و پسته اشاره کرد.

وی همچنین گفت: بذر انحصاری پنبه با نام خورشیدی و ورامینی در کشور متعلق به بردسکن است .

خبر جدید  بخش خصوصی ارز دریافتی صادراتی را باز نگردانده است

قاسم پور عنوان کرد:خوشبختانه شهرستان بردسکن قطب تولید معادن و کشاورزی در استان است و این شهرستان می تواند درحوزه معادن به پایتخت مس شرق کشور تبدیل شود.

وی سرمایه گذاری در معادن را هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اشتغال زایی صورت گرفته در معادن هزار نفر می باشد.

وی با اشاره به وجود معادن بسیار غنی بر تشکیل هلدینگ بزرگ اقتصادی تاکید کرد و گفت: با احداث پارک معدنی زنجیره کامل معادن در منطقه فراهم خواهد شد.

وی همچنین گفت: با توجه به فعالیت کارخانه نساجی مدرس و تکمیل فاز دوم این کارخانه در بازدیدی که مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور از واحد تولیدی داشت وی با احداث یک پارک نساجی با هدف تکمیل کننده زنجیره نساجی موافقت کرد.

خبر جدید  نخست وزیر عراق وارد مشهد مقدس شد

سرپرست فرمانداری بردسکن اظهارداشت: متاسفانه هنوز صنایع در بخش تولیدی شهرستان کمرنگ است که می طلبد دراین بخش بیشتر کار شود.

وی تولید سالانه ۵ هزار متر مربع فرش توسط شرکت فرش عرسین و تولید گیاهان دارویی را در این منطقه بینظیر دانست.

وی از تعیین معینهای اقتصادی شهرستان بردسکن خبرداد و گفت: در سفری که استاندار محترم به شهرستان خواهد داشت تفاهم نامه هایی دراین رابطه نیز امضاء خواهد شد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *