اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

برنامه‌ریزی برای برگزاری نوروزگاه بین‌المللی ایران و ترکمنستان

برنامه‌ریزی برای برگزاری نوروزگاه بین‌المللی ایران و ترکمنستان

جلسه برنامه ریزی نوروزگاه بین المللی مشترک ایران و ترکمنستان با حضور مقامات ملی و بین المللی برگزار و برنامه ریز‌ی‌های لازم برای برگزاری این نوروزگاه انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، غلامعباس ارباب خالص مشاور وزیر امور خارجه و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شمال شرق ایران در این جلسه که در هتل بین المللی درویشی مشهد برگزار شد، گفت: افزایش تعامل و توسعه روابط دوستانه، مبتنی بر فرهنگ و آئین های مشترک دو کشور در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان این که برای اولین بار جشن نوروزگاه بین المللی مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکمنستان برگزار می شود، اظهار کرد: امیدوارم برگزاری اولین جشن نوروزگاه مشترک ایران و ترکمنستان موجب افزایش تعامل و توسعه روابط دوستانه دو کشور شود.
ارباب خاص ادامه داد: جشن نوروزگاه سومین برنامه فرهنگی است که که مشترک بین کشورهای ایران و ترکمنستان برگزار خواهد شد.
در ادامه فرید جواهرزاده جانشین مدیرکل درستاد برگزاری نوروزگاه های خراسان رضوی گفت: جشن نورزگاه اجرای برنامه های شاد و مفرح فرهنگی از فرهنگ و اقوام سراسر ایران با محوریت خراسان خواهد بود.
محمد رکنی رئیس موزه خراسان بزرگ و دبیر جشن نورزگاههای بین المللی استان نیز بر حضور پر رنگ کودکان و نوجوان درجشن نوروزگاه ایران و ترکمنستان تاکید کرد و گفت: حضور کودکان و نوجوانان موجب گسترش ، توسعه و تعمیق تبادلات فرهنگی مشترک بین دو کشور می شود.
وی برای حضور گروه های هنری ایرانی در شهرهای ترکمنستان اعلام آمادگی کرد.
رکنی پیشنهاد کرد: سفرهای نوروزی دو کشور با آداب و رسوم خاص هر کشور در کنار این نوروزگاه برپا میشود.
همچنین بهرام طاهری معاون سفارت ایران در ترکمنستان نیز در این جلسه گفت: سفارت ایران در ترکمنستان برای برگزاری جشن نوروزگاه مشترک آمادگی کامل و همکاری لازم را دارد.
وی افزود: سران دو کشور اهتمام زیادی برای توسعه همکاری های فرهنگی را دارند و هم اکنون گروه موسیقی خراسان شمالی درشهرهای عشق آباد، مرو شهرهای استان لباب اجرا برنامه دارند.
خبر جدید  5 کشته و زخمی بر اثر برخورد دو خودروی سواری در تربت حیدریه


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *