اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

برنامه ای برای تولید برنج تراریخته نداریم

برنامه ای برای تولید برنج تراریخته نداریم

به گزارش خبرنگار مهر، کاظم خاوازی، بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پرورش ماهی قزل آلا از جمله تولیداتی است که با  یک میلیون تن بچه ماهی آن، کشور از واردات ۸۰۰ تن بچه ماهی قزل آلا بی نیاز خواهد شد.

وی افزود: در همین راستا پایگاه های تولید ماهی قزل آلای عاری از بیماری در بخش شیلات کشور راه ندازی خواهد شد و از طریق همین پایگاه بچه ماهیان به متقاضیان تحویل داده می شود.

خاوازی ادامه داد: برای نخستین بار در کشور هم به جیره غذایی ماهی آزاد دسترسی پیدا کردیم که این جیره در اختیار بخش خصوصی برای تولید و پروش ماهی آزاد قرار خواهد گرفت.

خبر جدید  جمهوری اسلامی دارای شجره طیبه و عزمی مستحکم است

وی با اشاره به اینکه تحقیقات پایه و اساس تولید صحیح در بخش کشاورزی است، گفت: در حال حاضر شرایط اقلیمی طبیعی به گونه ای است که برنامه های تحقیقاتی باید بر پایه شرایط اقلیمی و استعداد های هر منطقه قرار گیرد، چرا که تحقیقات جامع، پشتوانه تولید محصولات در بخش های مختلف جهاد کشاورزی است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور افزود: در حال حاضر ۲۹ رقم محصول زراعی و باغی از نوع دیمی و آبی در کشور وجود دارد که بخش عمده آن را محصولات زراعی تشکیل می دهد.

خبر جدید  احتمال آبگرفتگی معابر در برخی مناطق خراسان رضوی

وی در ادامه گیاه کاملینا را یکی از یافته های مهم تحقیقات بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: این گیاه با دارا بودن ۳۰ درصد روغن، یکی از بهترین محصولات قابل کشت در نواحی کم باران و خشک است که توسعه آن در دستور کار قرار گرفته است.

خاوازی از راه اندازی سامانه ای برای تعیین الگوی کشت خبر داد و تصریح کرد: این سامانه به کشاورزان کمک می کند تا براساس موقعیت جغرافیایی اقدام به کشت محصول مورد نظر کنند.

وی در خصوص خشکه کاری و توسعه آن در سطح کشور هم اظهار کرد: موضوع خشکه کاری در سال ۷۰ در دستور کار  قرار گرفت و با توجه به مساله کم آبی در کشور توجه به آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

خبر جدید   رونمایی از 10 طرح ملی فن آوری آستان قدس رضوی

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: اکنون توصیه ای در خصوص خشکه کاری نداریم تا زمانی که اطلاعات کامل در این خصوص ارائه شود.

خاوازی یادآور شد: هیچ فعالیتی در عرصه تحقیقات تراریخته در محصول برنج وجود ندارد و در مراکز تحقیقاتی هم برنامه ای برای تولید این محصولات نداریم.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *