اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

برنامه ریزی برای ورود ۸ میلیون زائر خارجی به مشهد

برنامه ریزی برای ورود ۸ میلیون زائر خارجی به مشهد

به گزارش خبرنگارمهر، مهدی فروزان صبح یکشنبهدر نشست هم‌اندیشی فعالان و اثرگذاران اقتصادی در صنعت و گردشگری در تالار سپید اظهار کرد: در دورنمای سند۲۰ساله کشور تکلیف شده که تا سال۱۴۰۴ورودی زائر به مشهد مقدس به۴۰میلیون نفر برسد که در این راستا از لحاظ کیفی نیز باید اقداماتی در مشهد صورت گیرد و از میان این۴۰میلیون زائر، باید۸میلیون زائر خارجی باشد.

وی افزود:یکی از راه‌های جذب گردشگر، اقامتگاه‌ها و جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و سایر جاذبه‌هایی است که سبب جذب گردشگر می‌شود ودر خراسان بیش از یک میلیون و۵۰۰اثر تاریخی وجود دارد که تنها۱۵۰۰مورد آن شناسایی و ثبت شده که رقم پایینی است.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد:۸۶مسیر گردشگری به مشهد مقدس وجود دارد که هنوز نتوانسته‌ایم آن را تبیین کنیم وباید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بخش خصوصی وارد کار شوند تا بتوانند یک بستر خوب در این عرصه فراهم کنند. همچنین۵۵درصد اقامتگاه‌های رسمی ایران اسلامی، اعم از هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها، در مشهد مقدس قرار دارد.

خبر جدید  10 دستگاه نسل جدید شتاب نگار زمین در مشهد رونمایی شد

وی گفت: آنچه در دنیای امروز حرف اول را می‌زندصنعت گردشگری است واین صنعت بعد از صنعت نفت و خودرو، جایگاهی رفیع در سطح جهان را به خود اختصاص داده است تا بتواند بازار کار و سرمایه را جهت جذب نیروی کار عملیاتی کند.

فروزان تصریح کرد:آنچه ایران اسلامی، به ویژهمشهدرا با عارضه ای مهم درگیر کرده، بخش گردشگری مذهبی است و ما در مشهد به وضوح اعلام می‌کنیم که هر گردشگر، یک زائر و هر زائر یک گردشگر است. بیش از۹۹درصد افرادی که به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، اعم از گردشگران داخلی و خارجی، به عشق زیارت به مشهد می آیند.

خبر جدید  ساخت و سازهای بی رویه و حاشیه نشینی از مشکلات جدی کلانشهرهاست

وی تاکید کرد:امروز در دنیا۲۵۰میلیون نفر در صنعت گردشگری مشغول به کار هستند وما هم در حال تجربه انواع گردشگری در دنیا هستیم از جمله گردشگری ورزشی، تاریخی، طبیعی و مذهبی ودر حال حاضر مدتی است که در مشهد به دنبال توسعه گردشگری سلامت نیز هستیم.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد:به جهت کاهش ارزش پول ملی و پایین آمدن هزینه خدمات در مشهد و ایران اسلامی، گردشگران خارجی و کسانی که به عشق زیارت حرم امام رضا(ع) به ایران آمده، شرایط بهتری برای سفر به مشهد دارند.

خبر جدید  تردد بیش از 1.4 میلیون نفر در پایانه‌های مسافربری مشهد

وی بیان کرد:براساس آخرین آمار تا اسفند سال۱۳۹۶،۳۱,۵میلیون زائر به مشهد مقدس مشرف شده اند که از این میان۳میلیون زائر خارجی بوده اند. خوشبختانه این رقم در آمارهای مربوط به پایان آذر امسال۲۷میلیون و۳۰۰هزار زائر است که از این میان۳میلیون زائر، خارجی بوده اند.

کد خبر ۴۵۱۸۰۸۶


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *