اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

برپایی جشن نوروزگاه در تربت حیدریه

برپایی جشن نوروزگاه در تربت حیدریه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: اینبرپایی جشن نوروزگاه در تربت حیدریه ویژه برنامه هفتم فروردین ماه ۹۸ با اجرای برنامه های شاد و متنوع در مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر و رباط طبسی برگزار می شود.

علی محمدی افزود: برای برپایی جشن نوروزگاه، مجوزهای لازم از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دریافت شده است و هیچ گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

خبر جدید  آبیاری ۱۳۰هزار هکتار مزارع خراسان رضوی با سیستم نوین

وی با بیان اینکه تربت حیدریه دارای ۳۲۰ اثر تاریخی و گردشگری است که از این تعداد ۴۰ اثر قابلیت جذب گردشگر را دارد، اظهار داشت: از مجموع جاذبه های گردشگری و تاریخی این شهرستان ۱۰ جاذبه در مناطق روستایی قرار دارد که با توجه به تغییر ذائقه مسافران و گردشگران، اولویت امسال ستاد خدمات سفر، معرفی قابلیت های گردشگری روستایی است.

محمدی گفت: بر همین اساس، پنج اقامتگاه بومگردی شهرستان تربت حیدریه از دوم تا ۱۵ فروردین ۹۸ رزرو شده تا خدمات مطلوبی به مسافران و گردشگران نوروزی ارائه شود.

خبر جدید  بزرگداشت شهید نواب صفوی در حرم مطهر رضوی

وی با بیان اینکه برگزاری موفق جشن نوروزگاه باعث ثبت آن در تقویم گردشگری استان می شود، افزود: در ادامه جشن نوروزگاه، جشن هایی در روزهای چهارم و پنجم فروردین نیز در روستاهای بسک و رودمعجن بخش بایگ برپا خواهد شد.

وی اظهار داشت: در نیمه دوم امسال، ۴۶ تور گردشگری به شهرستان تربت حیدریه برگزار شد که از این تعداد ۱۳ تور مربوط به گردشگران خارجی بود.

خبر جدید  جشن نوروزگاه در 25 شهرستان خراسان رضوی برگزار شد

تاکنون از مجموع ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در شهرستان تربت حیدریه، ۴۷ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی و ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *