خراسان ما
خراسان ما

برپایی جشن نوروزگاه در تربت حیدریه

برپایی جشن نوروزگاه در تربت حیدریه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: اینبرپایی جشن نوروزگاه در تربت حیدریه ویژه برنامه هفتم فروردین ماه ۹۸ با اجرای برنامه های شاد و متنوع در مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر و رباط طبسی برگزار می شود.

علی محمدی افزود: برای برپایی جشن نوروزگاه، مجوزهای لازم از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان دریافت شده است و هیچ گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تربت حیدریه دارای ۳۲۰ اثر تاریخی و گردشگری است که از این تعداد ۴۰ اثر قابلیت جذب گردشگر را دارد، اظهار داشت: از مجموع جاذبه های گردشگری و تاریخی این شهرستان ۱۰ جاذبه در مناطق روستایی قرار دارد که با توجه به تغییر ذائقه مسافران و گردشگران، اولویت امسال ستاد خدمات سفر، معرفی قابلیت های گردشگری روستایی است.

محمدی گفت: بر همین اساس، پنج اقامتگاه بومگردی شهرستان تربت حیدریه از دوم تا ۱۵ فروردین ۹۸ رزرو شده تا خدمات مطلوبی به مسافران و گردشگران نوروزی ارائه شود.

وی با بیان اینکه برگزاری موفق جشن نوروزگاه باعث ثبت آن در تقویم گردشگری استان می شود، افزود: در ادامه جشن نوروزگاه، جشن هایی در روزهای چهارم و پنجم فروردین نیز در روستاهای بسک و رودمعجن بخش بایگ برپا خواهد شد.

وی اظهار داشت: در نیمه دوم امسال، ۴۶ تور گردشگری به شهرستان تربت حیدریه برگزار شد که از این تعداد ۱۳ تور مربوط به گردشگران خارجی بود.

تاکنون از مجموع ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در شهرستان تربت حیدریه، ۴۷ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی و ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد