اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

برگزاری دوره مطالعاتی «دختران انقلاب» در مشهد

برگزاری دوره مطالعاتی «دختران انقلاب» در مشهد

گروه اجتماعی: مسئول واحد خواهران دفتر نهاد نمايندگی رهبری در دانشگاه فردوسی از برگزاری اولين دوره مطالعاتی زن و خانواده با عنوان دختران انقلاب در مشهد خبرداد.

صدیقه صراف‌نژاد، ‌مسئول واحد خواهران دفتر نهاد نمايندگی رهبری در دانشگاه فردوسی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی گفت: ثبت نام اولين دوره مطالعاتی زن و خانواده با عنوان «دختران انقلاب» و با هدف پرورش نير‌وهای نخبه در جهت معرفی الگوي زن تراز انقلاب اسلامی، بازيابی هويت حقيقی زنان و خانواده مسلمان همزمان با دهه فجر آغاز شده است.
وی با اشاره به اينكه اين دوره مطالعاتی با حضور دانشجويان، فارغ‌التحصيلان و كارشناسان فرهنگی برگزارخواهد شد، اظهار کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه زنان، الگوي رفتاری زن در جامعه و خانواده، تحولات جمعيتی، تحولات جنسی (بارويكرد نفوذ)، سبك زندگي و آينده پژوهی آن، اقتصاد در خانواده و اشتغال، خانواده، رسانه و شبكه‌های اجتماعی و جريان شناسی فرهنگی حجاب از جمله عناوينی است كه در اين دوره به آن پرداخته می‌شود.
صراف‌نژاد در خصوص اهمیت این دوره‌ها، تصریح کرد: تغيير مباحث ارزشی در جامعه، مطالبات جديد و غیر واقعی را برای برخی زنان و دختران ما ايجاد كرده كه متأسفانه عده‌ای نيز اين را باور كرده‌اند در حالی كه علت مشكلات‌شان مسائل ديگری است.
وی ابرازكرد: ما بايد مسائل و مشکلات واقعی زنان راشناسایی کرده و درصدد مطالبه آن‌ها باشيم و در جهت تغييرات مثبت نظام ارزشی زنان در جامعه بكوشيم.
صراف‌نژاد اظهار کرد: حدود ۱۰۰ سال است که جریان‌های فمینیستی در تلاش هستند تا زن را از مبانی ارزشی آفرینش جدا کرده و در مقابل مرد قرار دهند تا از حقوق او دفاع کنند، در حالی که این امر خلاف سرشت زنان است.
مسئول واحد خواهران دفتر نهاد نمايندگی رهبری تصریح کرد: انقلاب اسلامی ايران با نفی اين روند و با الگوگيری از بزرگ‌ترين زن تاريخ بشريت، به دنبال ارائه الگوی سوم (نه شرقی نه غربی) است.
وی بیان کرد: این دوره در روزهای بيست و ششم بهمن و سوم، دهم و هفدهم اسفندماه از سوی واحد مطالعات زن و خانواده دفتر نهاد نمايندگی رهبری در دانشگاه فردوسی برگزار و در شب ميلاد الگوی زنان عالم حضرت فاطمه زهرا(س) به پايان می‌رسد.

خبر جدید  راه یابی اثر هنرمند گنابادی به جشنواره هاي روسیه و هند

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *