اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

برگزاری مسابقات قرآن ویژه اعضای جامعه قاریان مشهد

برگزاری مسابقات قرآن ویژه اعضای جامعه قاریان مشهد

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیرعامل جامعه قاریان قرآن مشهد گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، مسابقات ترتیل و قرائت قرآن کریم ویژه اعضای جامعه قاریان قرآن مشهد و فرزندان آن‌ها در سنین مختلف در حال برگزاری است.

محمدمهدی آقامحمدیان،‌ مدیرعامل جامعه قاریان قرآن مشهد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی،‌ با اشاره به برنامه‌های قرآنی این مرکز در دهه فجر سال جاری ابراز کرد: همزمان با بهمن‌ماه، مسابقات استودیویی قرائت و ترتیل قرآن ویژه اعضای آقای جامعه قاریان قرآن مشهد و فرزندان پسر آن‌ها در تمام سنین به همت این مرکز در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰۰ نفر در این مسابقات حضور دارند، ادامه داد: متسابقان یک صفحه از قرآن را به صورت قرعه انتخاب و قرائت می‌کنند و همزمان این قرائت در استودیوی تخصصی ضبط تلاوت جامعه قاریان قرآن مشهد ضبط شده و در ادامه توسط هیئت داوران ارزیابی و آرشیوی از تلاوت افراد در سنین مختلف تهیه می شود.

خبر جدید  اعزام بیش از نفر از سبزوار به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

آقامحمدیان با بیان اینکه ما در این رقابت‌ها به دنبال انتخاب افراد توانمند قرآنی در سنین مختلف هستیم، افزود: تفاوت این مسابقات با رقابت‌های زنده در این است که فرد فرصت دارد که یک تولید قرآنی را با آمادگی کامل ارائه کند که در همین راستا استودیوی «نغمه‌های آسمانی» جامعه قاریان قرآن مشهد نیز که یکی از بهترین استودیوهای قرآنی در بخش خصوصی به شمار می‌رود برای این مسابقات در اختیار متسابقان است.

وی گفت: مرحله اول این مسابقات قرآن بین اعضاء جامعه قاریان قرآن و مرحله بعد برای عموم علاقه‌مندان قرآنی در نظر گرفته شده است که البته اگر مرحله اول با استقبال خوبی مواجه شود زمان برگزاری تا آخر بهمن ماه تمدید خواهد شد.

خبر جدید  آغاز مسابقات بزرگ اسنوکر در مشهد

مدیرعامل جامعه قاریان قرآن مشهد بیان کرد: در واقع هدف این است که اعضاء جامعه قاریان قرآن مشهد وارد این مسابقات شوند و به مرور تجربه ما برای برگزاری این مسابقات افزایش و گسترش پیدا کند و این رقابت‌ها را برای عموم برگزار کنیم.

وی گفت: اعضاء جامعه قاریان قرآن مشهد می توانند برای شرکت در این مسابقات از ساعت ۹ الی ۱۳ به استودیوی ضبط تلاوت به آدرس قاسم‌آباد‌، ادیب ۱/۷ طبقه سوم، مجتمع ادیب(دانشگاه آرمان رضوی) مراجعه و یا با شماره ۳۶۶۲۵۹۹۱ تماس حاصل کنند.

خبر جدید  تعامل تمدن اسلامی با دیگر تمدن‌ها از همان ابتدای شکل‌گیری

مدیرعامل جامعه قاریان قرآن مشهد بیان کرد: همچنین ویژه دهه فجر انقلاب اسلامی یک محفل محوری انس با قرآن کریم در جلسه مرکزی مسجد کرامت که شب‌های دوشنبه برگزار می‌شود، در نظر گرفته شده است.‌     
آقامحمدیان همچنین عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های استودیوی «نغمه‌های آسمانی» جامعه قاریان قرآن مشهد در آینده، ضبط خاطرات، تجربیات و عملکرد اساتید ممتاز و پیشکسوت قرآن کریم مشهد است.

وی در پایان گفت: در حال حاضر نیز براساس زمانبندی مشخص شده از علاقه‌مندان، برنامه ضبط تلاوت در این استودیو انجام می شود، همچنین تفاهم‌نامه‌ای با رادیو قرآن منعقد شده است تا بتوانیم آثاری قرآنی را در مشهد ضبط کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *