اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

برگزاری کمیسیون‌های تخصصی در همایش بین‌المللی بازخوانی تمدن اسلامی

برگزاری کمیسیون‌های تخصصی در همایش بین‌المللی بازخوانی تمدن اسلامی

گروه معارف: همزمان با آغاز به کار همایش بین المللی بازخوانی تمدن اسلامی و جهان‌شهر معنوی، کمیسیون‌های تخصصی با حضور مهمانان داخلی و خارجی در مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، همایش بین المللی بازخوانی تمدن اسلامی و جهان شهر معنوی امروز هشتم آذرماه با حضور مهمانان داخلی و خارجی در مجتمع فرهنگی آفتاب در مشهد برگزار شد.

در این همایش، دو کمیسیون تخصصی با موضوع «تبیین و بازخوانی تمدن اسلامی» و کمیسیون «مشهد الرضا(ع) و جهان شهر معنوی» برگزار شد.

خبر جدید  برگزاری مسابقات فوتسال کارکنان نیروی انتظامی

در کمیسیون «تبیین و بازخوانی تمدن اسلامی»، موسی نجفی نویسنده کتاب بررسی مولفه های تمدن ساز در مکتب سیاسی امام رضا(ع) در خصوص محتوا و محورهای کتاب خود توضیحاتی را ایراد کرد. همچنین مسعود مطهری نسب مقاله «مدل سازی مناسبات نظام سیاسی و نظام علمی بر اساس تبارشناسی در تمدن اسلامی ـایرانی از قرن سوم تا هفتم» و محمد آقایی مقاله «مفهوم شناسی تمدن نوین اسلامی در سپهر اندیشه های مقام معظم رهبری» را ارائه کردند.

خبر جدید  طرح جامع مانا بهزیستی در مشهد رونمایی شد

همچنین در کمیسیون تخصصی«مشهد الرضا(ع) و جهان شهر معنوی»، حجت الاسلام غلام رضا رضایی مقاله «جهان شهر معنوی و محیط زیست»، حجت الاسلام ناصر پناهنده مقاله «مدیریت فرهنگی جهان شهر معنوی»، محمد دانش نهاد با مقاله «الگو گیری از سنت رضوی در جهت تحقق جهان شهر در مشهد الرضا(ع)» و احد ابراهیمی نژاد مقاله «تعامل اجتماعی در مکان معماری، عنصری در اعتلای جهان شهر معنوی اسلامی نمونه موردی شهر معنوی مشهد مقدس» به ارائه مقاله پرداختند.

خبر جدید  نصب ۲۴ سقاخانه در روستاهای خراسان جنوبی

گفتنی است، کمیسیون تخصصی «مشهد الرضا(ع) و جهان شهر معنوی» نیز امروز برگزار شد که در این کمیسیون، حجت الاسلام قربانی، مدرس حوزه و دانشگاه و ادریس هانی، اندیشمند مغربی سخنرانی کردند.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *